To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

czyli nadciąga ciężka kawaleria - Glengoyne 15yo Distiller's Gold 1 litr

Wiktor - Nie Maj 08, 2016 9:07 am
Temat postu: Glengoyne 15yo Distiller's Gold 1 litr
Zabawiłem wczoraj na zachodniej granicy w sklepie sieci http://www.travel-free.eu/pl/Poland
Warto odnotować zauważalny progres w ilości oferowanych single-maltów - jest ich pewnie około 40, może więcej. M.in. cała GTR-owa linia Bowmora (w tym 100 Proof), jakieś Craigellachie, HP w kilku "nordyckich" odmianach, NASy Auchenotshana, dwie "organiczne" B'Laddie w 50%, rozliczne Jury (Prophecy, Superstition, TurasMara - pozdrawiamy Mara), Bunna Eirigh na Greine, Balvenie 16yo, Balblair 2004, nie licząc zupełnych marketowych oczywistości - tyle, że głównie w wydaniach litrowych. Ceny w kilku przypadkach sprawdziłem i nie ma co kryć - jest taniej, niż w sklepach (no i, jak wiadomo, więcej). Obecny wybór zdecydowanie przebija to, czym my mogliśmy raczyć się na wolnocłówce kilkanaście lat temu. Co do jakości tych współczesnych podstawek - ciężko powiedzieć, ale... Aktualnie "w promocji" jest whisky, co do której żywię podejrzenia, że może być zupełnie przyzwoita (dla początkujących). Mowa o https://www.whiskybase.co...distillers-gold w cenie 38 EUR (!) za litr.
Ktoś niedawno poszukiwał tutaj starej 17-ki Glengoyna - ciekaw jestem, czy ten produkt nawiązuje stylem do tamtych, niezwykle porządnych wypustów? Sklepy Travel Free znajdują się w kilku miejscowościach. Być może ktoś będzie wybierał się do Kalifatu Teutonii, kupi butelkę i opowie o wrażeniach?

Jeżeli komuś bardzo zależy, możemy pomóc w takim zakupie. Chętnych prosimy o informację w tym temacie. Deklaracja jest jednak niezobowiązująca, ponieważ nie mam pojęcia, do kiedy trwa wspomniane promo, ani kiedy dokładnie moglibyśmy przekazać butelki. Zapewne przy okazji wysyłek butelek z kolejnego samplingu. A ten chyba niedługo? ;)

maudite - Wto Maj 10, 2016 11:07 am

38 Euro - niezła cena, w Polsce w hurcie za około 58 ;)
I jeszcze pytanie - jak się ma do "zwykłej", obecnie sprzedawanej 15YO? Bo przeliczając cenę za litr, są dość zbliżone.

Wiktor - Czw Cze 02, 2016 10:04 am

I po promocji, cena standard za litr = 48 Euro. Wątek zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group