To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

BOW must go on... - Nowi whiskomaniacy na forum

Pocieszny_PCS - Czw Kwi 18, 2013 7:49 pm

Cytat:
Panowie. Problem, który dyskutujecie, należy rozstrzygać ZANIM powstanie. Whisky jest bowiem wieczna i jedyna, a żona to nie dość, że wyłącznie opcja, to jeszcze w pełnym wyborze.


Aż pozwolę sobie wkleić klasyka

Pawcio - Czw Kwi 18, 2013 8:19 pm

No dobra ostatnia rada,

"skarbie masz piękny kolor włosów , na pewno chodzisz do świetnego salonu , może następnym razem pozwolisz że ja zapłacę??"

zobaczycie jaka panika będzie;)), no chyba że trafiliście na taką co ma nerwy ze stali;) albo jest łysa;)

oscarez - Pią Kwi 19, 2013 10:43 am

Adam Hochul napisał/a:
Moze ten nasz Wiktor dlugo mysli, ale czasami cos madrego nawet wymysli.


:shock: :roll: :oops:

Wiktor - Pią Kwi 19, 2013 12:01 pm

Nie zazdrość Oskarze. Nikt nie jest winny że urodził się geniuszem. A my tutaj wymieniamy jak zapewne zauważyłeś ważkie złote myśli, odkrywcze a nawet rewolucyjne tezy, prawdy objawione, genialne onelinery i inne takie takie. Zachowaj więc nabożne skupienie i czerp. Czerp z tej krynicy życiowej mądrości, niczym Mortlacha z Glencairna.
Pawcio - Pią Kwi 19, 2013 1:01 pm

rzekłbym nawet , chłepcz pryncypiał z tej krynicy zanim wprowadzą opłaty lub abonament :roll:
oscarez - Pią Kwi 19, 2013 8:28 pm

Boże....co wyście palili...
Czarek - Pią Kwi 19, 2013 8:39 pm

oscarez napisał/a:
Boże....co wyście palili...

a co też byś chciał :mrgreen:

ps.
może nalewkę na bursztynach

Tomek1 - Wto Maj 14, 2013 11:21 pm

Możecie polecić jakiś sklep w Szwajcarii?
Wiktor - Czw Maj 16, 2013 8:31 pm

Kupowałem w dwóch czy trzech, każdy bodaj sklep tam jest warty polecenia ;)
Gorzej z przewiezieniem zakupów przez granicę.

rosomak - Czw Maj 16, 2013 8:42 pm

W istocie - polski urzad celny zastanawia sie, zwalszcza przy wiekszych zakupach, czy wydac zwolnienie z cla czy nie. Ene due.....
Wiktor - Czw Maj 16, 2013 8:47 pm

Bratcy'!... Zollamt niemiecki od razu wypruwa bagażnik i żegnajcie, Monniery ;)
Tomek1 - Czw Maj 16, 2013 10:58 pm

Ale nie chodzi o hurtową ilość - jedna lub dwie flaszki. Koleś mieszka w Zurychu i często przyjeżdża do Polski. Jakbyście mogli jakiegoś linka wrzucić to byłbym wdzięczny.
rosomak - Pią Maj 17, 2013 9:09 am

Jedna flaszka na pewno nie stanowi problemu - litr mocnego alkoholu mozesz wwiesc na teren unii celnej w zasadzie skadkolwiek. Pytanie jak jest z wieksza iloscia. Moge powiedziec, ze przy wysylce kilku (5-6) butelek whisky do Polski urzad celny paczke rozpieczetowal i debatowal czy oblozyc clem czy nie. Nie oblozyl, ale twierdzil, ze mogl :roll:
A jak jest w praktyce z kontrola bagaznika samochodu przy wyjezdzie ze Szwajcarii to niech sie wypowie ktos kto czesto bywa. Ja bylem tylko 2 razy - kontroli nie bylo.

4inhand - Pią Maj 17, 2013 10:29 am

Też kiedyś tam jechałem i nie było żadnej kontroli. Myślę, że jeśli kolega dowiedzie Ci flachę lub dwie, to tak jak mówi Rosomak, nie będzie żadnego problemu.

Swoją drogą ciekawe jak jest z samplami. Wożę je wszędzie, ale nie wiem co by powiedział celnik gdyby zobaczył np karton małych buteleczek czegoś złoto-bursztynowego bez etykiet :P

Pawcio - Nie Maj 19, 2013 2:43 pm

pewno nic, ale jak byś tak woził próbki np.proszku do prania to mógłbyś wzbudzić zainteresowanie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group