UWAGA! Obecna zawartość serwisu jest testowa - strona jest w trakcie tworzenia.
25.06.2019 Tuesday 07:29 
2018.04.13

Redakcja BOW.pl zaprasza na (niektóre) festiwale whisky w 2018 roku


FINEST WHISKY DELUXE 2018 – pierwsza edycja, 8-9 czerwca

Wydarzenie bez precedensu, organizowane w Berlinie przez Uwe Wagmullera z Finest Whisky (współtwórcę, między innymi, dorocznego festiwalu CWF). Sam Uwe to, generalnie, człowiek-instytucja. Przyjaźnimy się od niemal 20 lat i z dużym uznaniem obserwujemy jego biznesowe dokonania i sukcesy. Z małej kwiaciarni i whisky serwowanej „zza kotary”, poprzez świetnie zaopatrzony salon sprzedaży, degustacje, udane bottlingi, aż po organizację imprezy, mogącej zdetronizować swoją ekskluzywnością takie klasyki, jak sukhinderowe The Whisky Show London, TWF w Limburgu, czy legendarne festiwale organizowane w krajach Beneluksu. Finest Whisky Deluxe jest bowiem czynnie współtworzony zarówno przez koneserów-dystrybutorów (jak Jens Drewitz z Sansibar), kolekcjonerów (m.in. Emmanuel Dron z singapurskiego Auld Alliance), profesjonalistów (Klaus Pinkernell - ex Cadenhead’s) jak i słynne osobistości z „półświatka” znawców whisky. Kto będzie obecny?... Ze światowej ekstraklasy: wszyscy ;-) Aż dziw, że organizator nie chwali się ANI JEDNYM nazwiskiem zaproszonego aktualnego dystrybutora, ambasadora, albo pracownika destylarni czy koncernu... ;-)

Wystarczy też spojrzeć na wyśmienitą lokalizację imprezy (oranżeria Pałacu Charlottenburg) oraz listę szykowanych dramów, by nabrać przeświadczenia, że lepsza formuła na organizację festiwalu, niż obrana w tym przypadku, po prostu nie istnieje. Aktywność taka musi kroczyć w ślad za dogłębną znajomością tematu, poczuciem smaku, a oferta whisky wynikać z bezpośredniego, osobistego rozeznania i – w istocie – być pochodną własnych preferencji oraz wyborów, a nie kołem zamachowym sprzedaży. Iść wbrew partykularnym interesom producentów, modzie, banalności i szarzyźnie, pospolitym trendom... i branżowej, kłamliwej propagandzie. Dlatego szykowane są whisky faktycznie wybrane i faktycznie wybitne. Dlatego pojawią się rzeczywiste autorytety, a nie pozerzy i ci, których „autorytet” wynika z pozycji w branży whisky, a nie z rzeczywistych przesłanek.

Chapeau bas i powodzenia, Uwe. BOW.pl melduje się niezawodnie.

Link do strony www wydarzenia


Cöpenicker Whisky Fest 2018 & WHISKY HERBST 2018, 7-8 września

Dwa dobrze nam znane festiwale berlińskie, corocznie odbywające się w ten sam (zwykle w pierwszy) weekend września. Obowiązkowy punkt dla miłośników dobrej whisky... nie tylko ze Szczecina ;-) W tym roku skoncentrujemy się przypuszczalnie na jednej z imprez – w zależności od ostatecznej oferty wystawienniczej oraz potwierdzonych sesji masterclass. Duże zmiany organizacyjne po stronie Wernera Hertwiga, współtwórcy Whisky Herbst, pozwalają mieć nadzieję na impuls do rozwoju, a może i pogłębienia dotychczasowej formuły tego, dość spetryfikowanego, wydarzenia. Ale i na Kopenicku pozytywnie „dzieje się”, czego dowodem choćby powstanie omówionej wyżej wersji deluxe festiwalu. Kto lokalnie przeważy? Czas pokaże ;-)

Tradycyjnie będziemy organizowali połączoną wyprawę - na oba festiwale - ze Szczecina. Przewidujemy (minimum) jeden nocleg w Berlinie oraz kameralne, wieczorne afterparty, już po zakończeniu zwiedzania obu imprez.

Chętnych do wybrania się z nami w tym roku zapraszamy na Forum.

Strona www CWF
Strona www WhiskyHerbst


WHISKY LIVE WARSAW 2018, 12-13 października

Nowa lokalizacja w Warszawie (już kolejna w ciągu ostatnich paru lat) i nowe pomysły (poszerzenie oferty o jeszcze więcej rozmaitych alkoholi mocnych) dowodzą z jednej strony, że impreza ewoluuje, nie osiągnąwszy jeszcze swojego ostatecznego emploi, z drugiej – że organizator nie poprzestaje na dotychczasowych sukcesach i ciągle próbuje podnosić atrakcyjność imprezy. Być może czyniąc to dość często – nie zawsze - w sprzeczności z naszymi (bowowskimi) oczekiwaniami, jednak doceniamy i inwencję, i chęć rozwoju. Konkurenci w kraju nie potrafią nawet i tego (zapewne czując, że osiągnęli już pełnię doskonałości)...

Cieszy przeniesienie (nareszcie!) imprezy do obiektu, który – przynajmniej z zewnątrz - sprawia wrażenie lepiej spasowującego się z przyrodzonym whisky klimatem. Czyżby definitywny koniec z bezpłciowymi, korporacyjno-konferencyjnymi wnętrzami hoteli? Oby! Cieszy też dość tajemnicza zapowiedź „Strefy Luksusu” – domyślamy się, że stanie w niej solidna oferta lepszej, starannie selekcjonowanej whisky. Martwi nadawanie temu wymiaru luksusowego, łechtanie próżności i korzystanie ze snobizmu wyłącznie pewnej grupy odwiedzających. Czy to aby ten najważniejszy target?... Oby nie oznaczało to domniemanego epatowania cenami i różnicowania towaru poprzez li tylko wysoki zakres tychże (były takie targi w Poznaniu...). Wiemy aż za dobrze, że dziś w świecie whisky wysoka cena oznacza często zwykły humbug. „Strefa Konesera” i dobra selekcja jakościowa, atrakcyjna na na każdym poziomie cenowym, jej istotne rozwinięcie, odpowiednie warunki do degustacji, podtrzymanie dobrej passy zmian z ubiegłego roku – na to liczymy. I dlatego (ponownie) będziemy.

Po Festiwalu – w sobotę – tradycyjnie zorganizujemy after party w gronie Forumowiczów i lokalnych „przyjaciół” portalu BOW.pl. Zainteresowanych udziałem w takim spotkaniu serdecznie zapraszamy do kontaktu poprzez Forum.

Link do strony www festiwalu[PWJ]
R E K L A M A