bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Blair Athol 1989
Autor Wiadomość
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 7:07 pm   Blair Athol 1989

Witam,

Już wyjaśniam dlaczego postanowiłem jednak przenieść tę rozmowę z szałtboksu na forum właściwe. Kolega Michu wspomniał, że whisky ta smakuje jakby była "przekombinowana", jakby ktoś zbytnio mieszał przy beczce, niesharmonizowana itp. No i ja jestem ciekaw - co to za edycja, kto ją butelkował, czy pochodzi z jednej beczki, czy mieszanka wielu, czy filtrowana, czy barwiona, itp. Każdy z tych elementów może mieć znaczenie, a wszyscy chcielibyśmy unikać raczej takich "przekombinowanych" zakupów w przyszłości.
Prosimy, Michu, uchyl rąbka tajemnicy...

Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 7:31 pm   

Michu przyznaj się, dolałeś wody. :twisted:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
michu 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Paszport
Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 132
Skąd: Olkusz
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 7:45 pm   

witam.
w pierwszych słowach mego listu pragnę nadmienić, że nie jestem ojcem żadnego z dzieci Anety Krawczyk :mrgreen:
co zaś się tyczy w/wym Blair Athol: single cask rozkminiony do 43%vol. rozlewany dla whisky-doris. ładny naturalny_herbaciany kolor, nie filtrowana na zimno. rocznik 1989 w przystępnej cenie. dzięki "uprzejmości" poczty polskiej przesłana w czasie krótszym niż 4tyg (od momentu nadania)(na trasie szczecin-olkusz) :mrgreen: no jednym słowem cudo. tyle, że harmonia smaków powiedzmy "nieco" zaburzona. zamiast spodziewanego wstępu, rozwinięcia i zakończenia mamy.. wstęp i prawie zupełny brak finiszu. dziwna sprawa. jakby uderzenie i natychmiastowa śmierć. trudno wyłapać jaki_kolwiek smak. może to za sprawą wcześniej wspominanego przeze_mnie szczypania w język/usta. zupełnie jakby polać obdarty łokieć wodą utlenioną. dziwna sprawa... polecam :mrgreen:
michu
ps.;
chętnie przeczytam o Waszych najdziwniejszych whisky-przypadkach.

Wiktor napisał/a:
Michu przyznaj się, dolałeś wody. Twisted Evil

no wiesz co..
nigdy do 54%vol :mrgreen:
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 8:08 pm   

michu napisał/a:
harmonia smaków powiedzmy "nieco" zaburzona. zamiast spodziewanego wstępu, rozwinięcia i zakończenia mamy.. wstęp i prawie zupełny brak finiszu. dziwna sprawa. jakby uderzenie i natychmiastowa śmierć. trudno wyłapać jaki_kolwiek smak. może to za sprawą wcześniej wspominanego przeze_mnie szczypania w język/usta. zupełnie jakby polać obdarty łokieć wodą utlenioną. dziwna sprawa... polecam


Nie zgadzam sie - harmonia pelna, moze nalezy mniej pic przed degustacja wzglednie wyjac kulke z geby :twisted: Smaki slono-wodorostowe, dlugotrwale choc delikatne. Tak czy inaczej tez polecam.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
michu 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Paszport
Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 132
Skąd: Olkusz
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 8:54 pm   

rosomak napisał/a:
Nie zgadzam sie - harmonia pelna, moze nalezy mniej pic przed degustacja wzglednie wyjac kulke z geby Twisted Evil Smaki slono-wodorostowe, dlugotrwale choc delikatne.

oczywiście racja jest po Twojej stronie.
co do kulek czy degustacji przed względnie po.. moja sprawa. Twoja nie :mrgreen:
michu
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 9:24 pm   

michu napisał/a:
oczywiście racja jest po Twojej stronie.


Alez nie chodzilo o racje a jeno podzieleniem sie ciezko zdobytym doswiadczeniem :mrgreen: Kto skorzysta - jego sprawa - mialem po prostu nadzieje, ze moj bol komus posluzy za nauke :mrgreen:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 9:26 pm   

Nie, nie. Jak wiadomo, racja jest najmojsza ;-) Ale fajnie żeśmy się wszyscy czegoś dowiedzieli o tej Blair Athol. Dzięki, chłopaki. Chętnie sam bym spróbował...

Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
michu 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Paszport
Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 132
Skąd: Olkusz
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 10:30 pm   

cały czas pisałem o wrażeniach subiektywnych. raczej ogólnych niż szczegółowych. na upartego można się w niej doszukać jeszcze paru innych smaków. choćby ziołowo-cynamonowych. ale to właściwie nie ważne.
jak to mówią: jeden lubi jak mu cygańska kapela gra, a drugi jak mu nogi śmierdzą :wink:
ja lubię glenfiddich12yo, a aberlour abunad'h nie :shock:
najlepiej jak udamy się jutro z rana do wyroczni :mrgreen:
pozdrawiam
m.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 11:01 pm   

michu napisał/a:
cały czas pisałem o wrażeniach subiektywnych. raczej ogólnych niż szczegółowych. na upartego można się w niej doszukać jeszcze paru innych smaków. choćby ziołowo-cynamonowych. ale to właściwie nie ważne.
jak to mówią: jeden lubi jak mu cygańska kapela gra, a drugi jak mu nogi śmierdzą


Coz... ja wole smierdzace nogi cygana. Co do wyroczni to proponuje Karpacz - przynajmniej beda konkrety 8)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 8:27 am   

;) Daj jej Michu odstać swoje. Oczywiście w zakorkowanej butelce. Bo dobrze pamiętam, że próbowana w równoległej degustacji z kilkoma innymi "z tej samej półki" była najciekawsza. Co nie znaczy wybitna. Cuda się zdarzają, ale doprawdy nieczęsto. Sam rozlewca ubolewał, że nie trafiła mu się ostatnimi czasy olśniewająca beczka.
W wolnej chwili poszukam jakiejś recenzji w necie. Pewnie któryś z Maltmaniacs wziął ją już na tapetę... ;)
I nie wspominaj o Glenfiddich 12yo więcej, błagam... Zwłaszcza w kontekście AAB :mrgreen: Jeszcze mi ręka zadrży jak będę spamboty usuwał :lol: :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 9:52 am   

Witam,
Ja do tej pory piłem tylko jednego Blair Athotol'a :shock: z Rare Malts 22yo dest. 1975 - był bardzo "poukładany" i delikatny - taka panienka z dobrego domu - ale podobnie jak wyżej opisywany miał bardzo słabowity finisz. :D


rosomak napisał/a:
Co do wyroczni to proponuje Karpacz - przynajmniej beda konkrety

Widzę, że Karpackie spotkanie zaczyna wyglądać coraz bardziej interesująco :D
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
michu 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Paszport
Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 132
Skąd: Olkusz
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 9:59 am   

Wiktor napisał/a:
Daj jej Michu odstać swoje.

Rajmund mnie poganiał..
Przez niego całe zamieszanie :wink:

Rajmund wichrzyciel! :mrgreen:
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 5:33 pm   

michu napisał/a:
Rajmund mnie poganiał..
Przez niego całe zamieszanie

Rajmund wichrzyciel!

No i teraz wszystko na mnie, biedaka... A mnie chodziło tylko o to, że przypadki takiego przekombinowania zdarzają się dość często wtedy, gdy jakiś niezależny ma do dyspozycji ograniczoną liczbę beczek z danego rocznika i próbuje je na siłe pozestawiać żeby osiągnąć jakiś efekt i zawartość wszystkich beczek sprzedać jak najszybciej. No i nie zawsze akurat te beczki mają się ku sobie, krótko mówiąc.
Zupełnie przypadkiem jedynym bodaj takim niezależnym, który ma do dyspozycji więcej niż jedną-dwie beczki z danego rocznika jest Gordon and MacPhail ;-) W ich przypadku jeszcze dochodzą zbrodnie filtrowania, rozcieńczania i leżakowania whisky z wysp z dala od morza, co potrafi zabić całkiem potencjalnie niezły materiał...
I tylko dlatego dociekałem skąd ta Blair Athol (znaczy, od jakiego niezależnego), czy z jednej beczki, itp. Naprawdę chciałem dobrze ;-)

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów