bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak na spowiedzi
Autor Wiadomość
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 10:42 pm   

A mógłby mi ktoś przybliżyć co konkretnie miałoby powstać? Ja starej daty jestem, mnie trzeba jasno, po kolei i powolutku... ;-)

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
kipers 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 50
Skąd: Olkusz
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 10:51 pm   

Miałaby powstać wspólna baza tasting notes oparta na "internetowym" arkuszu excela - proste, bezobsługowe, dostępne dla wszystkich. To, co każdy tam sobie w zaciszu zapisuje wrzucalibyśmy w ogólnie (dla forumowiczów) dostępny excel i mielibyśmy coś na kształt Malt Maniacs Monitor.

Z drugiej strony, nie wiem czy tworzenie takiego wspólnego, ogólnie dostępnego arkusza nie byłoby dublowaniem funkcjonalności bazy whisky ze strony BOW...
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 11:31 pm   

kipers napisał/a:
Jak wszyscy zaaprobują rozwiązanie

aprobata "wszystkich" nie jest wymagana :wink:
inicjatywy oddolne są mile widziane, jeśli coś ma istnieć to sie obroni, jeśli nie to sor :?: u Vinetau :mrgreen:
pomysł ani nowy ani rewolucyjny, przyszedł czas by jakoś ukierunkować to popijanie w]po kątach :mrgreen:

[ Dodano: Pią Paź 29, 2010 11:41 pm ]
wiktor pisał o cięzkim jego losie w związku z wpisami do bazy, nie znam jego opini w tym temacie, jeśli open source ruszy, to nic nie stoi na przeszkodzie kontynuowania bazy BOW (tj. Wiktora 8) )
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 8:04 am   

Wiktora srora ;) Baza jest otwarta dla chętnych od zawsze, oczywiście istnieją pewne restrykcje i zasady bezpieczeńhstwa związane z tym, że pozostaje częścią portalu. Nie powiem żeby tłum chętnych się pchał do wrzucania tam czegokolwiek ;) Rosomak pisał kiedyś fajne notki :mrgreen: ale się polenił i nic nie wrzucił jak do tej pory. A byłoby co czytać, oj byłoby...
Ból z naszą bazą jest taki, że po prostu nie mam możliwości (czasowych) ani ostatnio nawet ochoty wrzucania do niej wszystkiego co spróbuję. Tego jest za dużo, to raz. Zwyczajnie nie pamiętam już, co próbowałem wczoraj - to dwa. Trzy: po co komu baza w której cztery na pięć opisanych whisky tak naprawdę nie nadają się do polecenia? Bo albo kiepskie, albo za kiepskie przy swojej cenie. Głównie to właśnie ;) Baza whisky powinna ułatwiać wybór, podpowiadać te najlepsze, a nie być recenzją drogi krzyżowej, wpędzać w depresję i przytłaczać :lol: Po piąte, baza wymaga sporej prezycji przy edycji opisu, szukania zdjęć, kompilowania i wklepywania notek... Sama męka, wicie rozumicie ;)
Pomysł z onlinowym arkuszem mi się podoba o tyle, że jak rozumiem kto inny będzie regularnie ładował i dbał o content, a ja sobie tylko pyknę moje "ulubione 3" tu i ówdzie.... Tak ma to działać?... ;)

Acha, po co to konto gmail? Nie da się tego jakoś obejść?...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 6:35 pm   

Mam konto gmail, ale nie wiem w czym ono może pomóc...
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
BarTT 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: smaczna
Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 69
Skąd: Bielkówko k. Gdańska
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 6:55 pm   

Wiktor napisał/a:
Acha, po co to konto gmail? Nie da się tego jakoś obejść?...


Obejść chyba ciężko, ale można sprawę znacznie uprościć zakładając nowe konto gmail, do którego dostęp będą mieli wszyscy zainteresowani (czyt. konto wyłącznie na potrzeby stworzonego arkusza, z jawnym hasłem).
 
 
kipers 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 50
Skąd: Olkusz
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 7:54 pm   

Jeżeli chcielibyśmy skorzystać z rozwiązania Google to posiadania konta gmail uniknąć się nie da, choć BarTT dał dobry pomysł z kontem "forumowym". Innego rozwiązania a'la Google Doc nie znam.

Co do ładowania kontentu - zaleta tego rozwiązania polega właśnie na tym, że arkusz jest wspólny, dostępny przez konto gmail, więc każdy sam wpisuje do niego swoje notki, zapisuje i... tyle. Nikt poza autorem wpisu nie musi nic robić. Oczywiście musimy ufać, że edytujący arkusz nie wykasuje niczego, no ale jesteśmy poważnymi ludźmi, prawda? ;) Dla bezpieczeństwa można raz na jakiś czas zrobić backup na dysk lokalny i tyle.

pozdrawiam,
m.
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 8:42 pm   

kipers napisał/a:


Dla bezpieczeństwa można raz na jakiś czas zrobić backup na dysk lokalny i tyle.

pozdrawiam,
m.


Dobry pomysł. Można nie trafić we właściwy klawisz... :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
Krzysiek 
Singlemalt Whisky Acolyte


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 12:56 pm   

Powyższe wyklucza wg mnie stworzenie i udostępnienie forumowego konta. Zawsze może się znaleźć jakiś "życzliwy", który namiesza w bazie. Jeśli posłużymy się prywatnymi adresami gmaila, dostęp do edycji bazy otrzymają tylko zaufane osoby (kryterium zaufania do ustalenia, np. aktywni forumowicze). Do wglądu można udostępnić konto forumowe, ale bez możliwości edycji.

Poza tym tak czy inaczej warto się przesiąść na gmaila - jak ktoś raz spróbuje, nie przestanie korzystać. Możliwości są znacznie większe niż tylko poczta, ale to już temat nie na to forum.
_________________
Slainte!
 
 
kipers 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 50
Skąd: Olkusz
Wysłany: Wto Lis 02, 2010 10:20 pm   

Krzysiek napisał/a:
Powyższe wyklucza wg mnie stworzenie i udostępnienie forumowego konta. Zawsze może się znaleźć jakiś "życzliwy", który namiesza w bazie.


Taka ewentualność zawsze istnieje, ale bez przesady - ludzie są odpowiedzialni, i o ile dostęp do bazy będzie przyznawany forumowiczom z jako takim stażem, a nie "kometom" z jednym czy dwoma wpisami, to wszystko powinno być ok.
Tak jak pisałem, można zrobić raz na tydzień/miesiąc backup na lokalnym dysku, także w razie katastrofy straty nie będą wielkie. Poza tym sądzę, że większość wpisujących będzie prowadziła "podwójną księgowość", notując w swoich kapownikach i dodatkowo w bazie, także w razie awarii zawsze będzie można bazę odtworzyć od ostatniego backupu.

Pytanie tylko czy ruszamy z taką bazą, czy nie - moim zdaniem sens jej tworzenia jest wtedy, gdy będzie z tego korzystało przynajmniej kilka, kilkanaście aktywnych osób. Tworzenie jej dla dwóch, trzech osób nie ma forumowego sensu, aczkolwiek towarzyski jak najbardziej ;)

To co, ankietka jakaś? ;)

pozdrawiam,
m.
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lis 03, 2010 7:30 am   

kipers napisał/a:
Taka ewentualność zawsze istnieje, ale bez przesady - ludzie są odpowiedzialni, i o ile dostęp do bazy będzie przyznawany forumowiczom z jako takim stażem, a nie "kometom" z jednym czy dwoma wpisami, to wszystko powinno być ok.


znam w naszym swiatku przypadki ktore chetnie jakas mine podloza wiec bylbym ostrozny.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 12:09 pm   

No i gdzie jakaś wersja beta? 8)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów