bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cu Dhub
Autor Wiadomość
RudeBoy 
Singlemalt Whisky Combatant
Szczecin Fan



Ulubiona whisky: Szkocka ;-)
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 334
Skąd: War Zone
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 9:43 pm   Cu Dhub

Salut,

Piję już drugi dzień i nie wiem co powiedzieć ... jakiś płytki to singielek. Co ciekawe sprokurowany przez Duńczyków. Chyba urzekł mnie marketing tj. butelka. Przychylam się do opinii negatywnej ze strony Cu Dhub:

"Nose: Caramel very offensive, no body, no aroma, medicine, tame.

Taste: Mild and too sweet, no character, very tame, good in the beginning, however, a little too sharp, liquorish, awful, too much "Cuba Caramel", synthetic.

Finish: Alcohol, none, bad, more liquorish, little too flat."

Może jak nabierze powietrza, to się poprawi :?: Z drugiej strony Arran no-age był o niebo lepszy już od samego początku.

Zdrav,
--
RudeBoy Robert
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 11:13 pm   

to może i ja podzielę się wrażeniami ;) a rzecz jest całkiem, całkiem ciekawa...
otóż niedawno miałem okazję skosztować czegoś zupełnie wyjątkowego - w pierwszej chwili sądziłem wręcz że mam halucynacje, gdy na półce w jednym z olsztyńskich lokali objawił się ni mniej ni więcej tylko.. BEN WYVIS! podejrzenia wzmogły się kiedy okazało się iż jest to wersja 10- (sł. dziesięcio) - letnia. a do tego wcale nie oznaczona jako nieoficjalna.. hmmm :shock:
tak czy owak poprosiłem o owo COŚ. w końcu, była to być może jedyna okazja w życiu na spróbowanie BW :lol: po otrzymaniu trunku w przepisowym tumblerze (obsługa długo nie mogła otrząsnąć się z szoku po tym jak zabroniłem wrzucenia do środka lodu) oraz odczekaniu przepisowego kwadransa (butelkę otwierano po raz pierwszy przy mnie, nawiasem mówiąc pani barmanka zapewniała że to "wcale nie dlatego iż nikt BW nie zamawia" - przeciwnie, "właśnie poprzednia się nam skończyła") zaatakowałem węchem i... ha!
powitało mnie skrzyżowanie czegoś bardzo, bardzo młodego, i bardzo highlandowego z dymną, podmokłą szopą skrytą w bagnistych zaroślach (vide Glen Mhor 8yo) - na wskroś zdominowane przez karmel. od razu przyszły mi na myśl owe słynne glengalwany, glenbury, glengleny i inne wynalazki z supermarketów ;) to nie był jednak koniec rozpaczy - prawdziwa klęska zaczęła się przy próbie smakowej. czerwony jaś mógłby być dla tego "chemicznego alego" wzorem do naśladowania. pełna filtracja a pod nią.. elektrolit. aceton. nieosłodzona herbata "Saga". sparciały pasek klinowy. kora. o matko...
obsługa z nieskrywaną satysfakcją śledziła rosnący grymas obrzydzenia na mojej twarzy :lol: prawdopodobnie pierwszy raz trafił im się taki mądry, co pije whisky bez wody sodowej ;) po pół godzinie męczarni miałem dość, dopiłem resztę jednym haustem obiecując sobie w duszy, że nigdy więcej BW. tymczasem...
oto link który rzuca nieco światła na całą zagadkę:
http://www.maltmadness.co...#011-BenWyvis10
tak więc, uważajcie ;) nie wszystko złoto.. :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
RudeBoy 
Singlemalt Whisky Combatant
Szczecin Fan



Ulubiona whisky: Szkocka ;-)
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 334
Skąd: War Zone
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 10:50 am   

Salut,

Zapomniałem napisać, że to, co mnie skusiło przede wszystkim, to czarny kolor. Pomny wrażeń smakowych takowejż ze Szczecina zaryzykowałem i ... Zonk. Ale dajmy jej szansę nabrać powietrza :twisted:

Zdrav,
--
RudeBoy Robert
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Śro Paź 04, 2006 12:10 pm   

RudeBoy napisał/a:
Salut,

Zapomniałem napisać, że to, co mnie skusiło przede wszystkim, to czarny kolor. Pomny wrażeń smakowych takowejż ze Szczecina zaryzykowałem i ... Zonk. Ale dajmy jej szansę nabrać powietrza :twisted:

Zdrav,
--
RudeBoy Robert


Boś Loch Du nie próbował w Julianowie;))), od razu byś wiedział że czarna whisky nie jest do picia tylko do patrzenia. :mrgreen:

Ciekawe kiedy jakiś marketingowiec wymyśli np. niebieska whisky??, nie musieliby na Sw Patryka lać do piwa likeru ;) ))
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
michu 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Paszport
Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 132
Skąd: Olkusz
Wysłany: Pią Paź 06, 2006 8:54 pm   

RudeBoy napisał/a:
Piję już drugi dzień i nie wiem co powiedzieć


nie przestawaj R_Boy! do wiwatu!
 
 
krystian 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Ardmore
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 191
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Lut 28, 2007 1:59 am   

Wiktor napisał/a:
..oraz odczekaniu przepisowego kwadransa..

..znaczy, że po rozcieńczeniu powinno się te kilka minut odczekać by trunek sie w pełni otworzył? ..lubie obserwować jak trunek pracuje mieszając się z wodą - czym bardziej esencjonalna Whisky tym efekt wizualny dłuższy i atrakcyjniejszy :) - czy gdy się uspokoi to znak, że Whisky w pełni się otworzyła? od 5-10 minut w zależności od jakości Whisky i tego czy bardzo Jej w tym pomagamy poruszając kieliszkiem. Hmm.. może rzeczywiście dla pewności warto cierpliwie odczekać kilka minut więcej - wówczas dopiero Uisge Beatha uwalnia pełen bukiet aromatów..

pozdrawiam > krystian
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów