bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jameson 15 Years Old Pure Pot Still Limited.
Autor Wiadomość
zulensiko 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Talisker
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 8
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 12:51 pm   Jameson 15 Years Old Pure Pot Still Limited.

Witam, doszedłem do wniosku, iż chciałbym się pozbyć ze swojej kolekcji jednego egzemplarza, chodzi o butelke irlandzkiej whisky Jameson 15 YO Pure Pot Still Limited. Egzemplarz bardzo ciężko dostępny, posiadam go w oryginalnym opakowaniu, potrójnie banderolowany (pierwsza banderola 99' - wszystkie oczywiście całe), fabrycznie zaplombowany i w 100% autentyczny (posiadam paragon zakupu, który załączam). Zdaję sobie sprawę, że forum, na którym się znajdujemy zajmuje się raczej wyłącznie tematyką Szkockich Single Malt'ów ale gdyby ktoś orientował się gdzie mógłbym się zgłosić ze swoją ofertą i liczyć na kontrahenta to bardzo bym prosił o kontakt. Pozdrawiam, Rafał.
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 12:57 pm   

Pierwsza banderola 99'? Ciekawy jestem, kto się bardziej cieszył z transakcji - kupujący czy może sprzedający? :mrgreen:
 
 
zulensiko 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Talisker
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 8
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 1:18 pm   

Ze względu na dostępność tego egzemplarza w miare przyzwoitej cenie myślę, że mimo wszystko moja radość była większa :) Zakupiłem dwa egzemplarze, jeden został spożyty natomiast drugi chciałbym odsprzedać i zainwestować w jakiś dobry leciwy szkocki single malt skoro już posmakowałem tej Irlandzkiej delicji.
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 1:36 pm   

http://whiskybase.com/whi...&whiskyid=15186

Jeżeli to ta whisky, to raczej nie znajdziesz tutaj nabywcy. Wstaw na Ebay.
W tej cenie to można mieć 2-3 prawdziwe delicje ;)
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
zulensiko 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Talisker
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 8
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 2:53 pm   

Dokładnie ta, która jest w Twoim linku. Owszem koszt jest spory aczkolwiek za nieco niższą cenę niż na rynku taki ciężko dostępny rarytas gdzieś znajdzie pewnie nabywcę. Nie miałem nawet na myśli szukać tutaj ale liczyłem na podsunięcie jakiegoś pomysłu gdzie bym mógł szukać ofert. Mówisz ebay... a można w ogóle tworzyć aukcje z napojami procentowymi w tym serwisie ?
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 3:28 pm   

zulensiko napisał/a:
a można w ogóle tworzyć aukcje z napojami procentowymi w tym serwisie

najpierw musielibysmy zmienic pare ustaw :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
 
JacekBee 
Singlemalt Whisky Combatant



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 487
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 3:42 pm   

Jeśli dobrze kojarzę, to można wystawiać jako "przedmiot kolekcjonerski" :wink: na ebay.de i ebay.co.uk. Aukcje się toczą, więc chyba legalnie :twisted: . Za to na naszych serwisach aukcyjnych nie można - wspomniane "parę ustaw" do zmiany :) . Zajrzyj też na zagraniczne serwisy aukcyjne wyspecjalizowane w whisky np. http://www.whisky-onlineauctions.com/

Tylko tam musisz się liczyć z tym, że pobierają 10% haracz i od Ciebie i od ewentualnego kupującego.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 4:02 pm   

JacekBee napisał/a:
ebay.co.uk

Już nie.
JacekBee napisał/a:
10% haracz

Co najmniej... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
zulensiko 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Talisker
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 8
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 4:24 pm   

Dzięki bardzo za podpowiedzi, jeśli chodzi o ebay to rzeczywiście można wystawić alkohol bez problemu i to legalnie na niemieckim odpowiedniku tego serwisu. Z tym, że aby to zrobić trzeba mieć konto z niemieckim adresem zamieszkania bo tylko tam jest to legalne (lecz co dziwne zakupu może dokonać osoba z każdego kraju jeśli sprzedający się na to zgadza). W takim razie będę musiał poszukać osoby z kontem na "niemieckim" ebay'u :D . Jeśli chodzi o ten serwis aukcyjny to również jest to ciekawa opcja, nie jest to dla mnie problem by pobrali sobie prowizję, jestem nastawiony raczej na jakieś 65-70% ceny rynkowej tego egzemplarza więc myślę, że nawet przy ich prowizji byłaby szansa na uzyskanie takiej ceny. No ale muszę jeszcze sprawdzić dokładnie na jakich zasadach to działa i czy nie ma innych "niespodzianek" dla obcokrajowców wystawiających trunki pod młotek...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów