bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepyszny Imperial
Autor Wiadomość
rybak 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 38
Skąd: Bergen/Szczecin
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 1:55 am   Przepyszny Imperial

Po ostatnich, niefortunnych notkach o Yamazaki 18 y.o. i Auchentoshan 3Wood obiecałem sobie nie opisywać żadnych nowych whisky, dopóki nie wytrenuję kubków smakowych i zapachowych wystarczająco, żeby wyłapać i nazwać wszystkie składowe. Jednak otrzymany wczoraj w prezencie Imperial (13 y.o. Duncan Taylor, dest. 1994, butel. 2007, 46%, nie filtrowany na zimno, nie kolorowany) zasługuje na pochwałę.

Kolor: bardzo jasny bursztyn, słaba herbata
Zapach: delikatny, subtelny, delikatnie ziarna zbóż w spichlerzu, mocniej akcenty kwiatowo-miodowe (nektar, pyłek pszczeli). Po dodaniu wody zapach gęstnieje - w zasadzie wszystko to samo ale znacznie intensywniej, ale różnica jak między łąką po porannym deszczu a tą samą łąką upalnym letnim wieczorem.
Smak: słodko! ale nie za słodko. Jak w mordę pyłek pszczeli i pokrewne (miód, nektar, kwiaty). Suszone owoce. Delikatnie smaki okołozbożowe. Smak rozwija się i zmienia, nie potrafie nazwać wszystkiego. Fantazja.
Finisz: długi, słodki, pyłek pszczeli, suszone owoce i maliny.

Dla mnie pycha, mimo że moje serce zazwyczaj mieszka w Islay. Moja kobieta chodzi wokół mnie z podejrzliwą miną i pyta, czym żem się tak wypachnił. Whisky deserowe i niby subtelne, a jednak bardzo "esencjonalne" i intensywne, długo zostaje na języku i w pamięci, a mój pokój pachnie nią jeszcze długi czas. Do tego wszystkiego niedrogie - za tą cenę to jak za darmo. Kto może, niech próbuje :) Jeśli zbyt szybko wypiję tą buteleczkę, ani chybi zakupię następną!
_________________
Jerzy Moskal
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów