bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukuję Starki 50-letniej
Autor Wiadomość
Czajkus 
Singlemalt Whisky Follower
www.czajkus.com



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 3:03 pm   Poszukuję Starki 50-letniej

Cześć,
Może nie do końca w temacie ale spróbuję.
Jako kolekcjonerzy miniaturek robimy miniaturkę Starki 50-letniej
Kupiliśmy 2 Starki 50-letnie w sklepach na Rynku w Krakowie i Alkotece w Kaliszu, ale szukamy jeszcze jednej.

Trudno ją znaleźć bo Polmos Szczecin jest w upadłości likwidacyjnej i nie produkuje od ponad pół roku.

Jeżeli ktoś z Was wie, że gdzieś tam w sklepie jest jeszcze do kupienia to proszę o kontakt na maila czajkus@interia.pl lub odpowiedź poniżej, będę zaglądał.

Pozdrawiam
Czajkus
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 4:16 pm   

Hmm pytasz o full size? Bo do końca nie rozumiem, o co chodzi z tym "robieniem" miniaturek... ;)
Typową karafę Starki 50yo powinno być można jeszcze kupić. Swego czasu stały np. w Chopin Luxury w ZT w Wawie, w salonie Ballantines na Kruczej, w Poznaniu - w Starym Browarze, czy w kilku naszych szczecińskich sklepach.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 5:14 pm   

Ale to nie będzie miniaturka OB, nawet trudno ją będzie nazwać miniaturką od niezależnego dystrybutora. A poza tym wydaje mi się, że bez zgody likwidatora spółki to będzie drobne piractwo.
Moim zdaniem do kolekcji taki eksponat się nie nadaje :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Wojciech
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 5:34 pm   

No, do picia Starka 50yo nie nadaje się z pewnością... :mrgreen:


To znaczy że jak, koledzy miniaturyści, piratuje się, hmm?... :twisted:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 5:38 pm   

krucjaty, piractwo - co się porobiło przez te rangi :twisted:
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 5:42 pm   

Co do picia 50-letniej Starki to nie wypowiadam się. Nigdy nie próbowałem, nie wiem co to jest warte :( Próbowałeś Wiktorze :?: proszę o jakieś tasting notes
_________________
Pozdrawiam
Wojciech
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 7:56 pm   

David napisał/a:
krucjaty, piractwo - co się porobiło przez te rangi


Zycie to pole bitwy Dawidzie. Nie ma co sie łudzić 8)
 
 
RudeBoy 
Singlemalt Whisky Combatant
Szczecin Fan



Ulubiona whisky: Szkocka ;-)
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 334
Skąd: War Zone
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 8:33 pm   

Salut,

My piliśmy 10yo i gdyby nie cena, to byśmy dalej pili tj. kolejne roczniki w górę.

Dycha wymiata bogatym i pełnym aromatem wszystkiego, co może być najlepsze podczas picia zacnego wina z dobrego rocznika i właściwej winiarni na polu żyta rozgrzanego popołudniowym sierpniowym słońcem (o ile wtedy żyto jeszcze na nim stoi 8) )
_________________
Zdrav,
RudeBoy
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 9:30 pm   

Coz... Wiktorowi byc moze nie wypada powiedziec... Pilismy razem z kilkoma przyjaciolmi podczas moich urodzin (nie 50tych). To bylo straszne. Debowo-staroskarpetowa tragedia w niewielu na szczescie aktach. Krotkie, wodczane, odrazajace. Nie polecam. Ale oczywiscie wszystkim watpiacym i kontestujacym droga wolna. Dodam tylko, ze opinia byla podobna nawet wsrod tych naszych znajomych, ktorzy nie pija single maltow.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 10:00 pm   Re: Poszukuję Starki 50-letniej

Czajkus napisał/a:

Jeżeli ktoś z Was wie, że gdzieś tam w sklepie jest jeszcze do kupienia to proszę o kontakt na maila czajkus@interia.pl lub odpowiedź poniżej, będę zaglądał.


Zaglądnę jutro do jednego sklepiku o którym pisałem tutaj . Jak będzie to dam znać w tym poście.
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
Czajkus 
Singlemalt Whisky Follower
www.czajkus.com



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 9:38 am   

Wojciech napisał/a:
Ale to nie będzie miniaturka OB, nawet trudno ją będzie nazwać miniaturką od niezależnego dystrybutora. A poza tym wydaje mi się, że bez zgody likwidatora spółki to będzie drobne piractwo.
Moim zdaniem do kolekcji taki eksponat się nie nadaje :mrgreen:


Ja z Polmosem kiedyś rozmawiałem na temat produkcji miniaturek starszych Starek, ale wszystko rozbijało się o koszty miniaturowych karafek, a dokładniej o matryce do ich wykonania, co przy małym nakładzie jest rażąco nieopłacalne. Jak w końcu znalazłem hutę z miniaturowymi karafkami to Polmos postawili w stan upadłości likwidacyjnej. Ja do nich pisałem maile i dzwoniłem, no ale kontakt z nimi jest niezmiernie trudny. Nam rzecz jasna bardzo by zależało, że to my dostarczamy do Polmosu części składowe miniaturki a oni nam to rozlewają i sprzedają poprzez sklep firmowy - no ale jest to obecnie niemożliwe. Zgadzam się, że metoda "zrób to sam" ma wiele wad, ale ciekawi mnie do czego Wy byście się posunęli jakby dziwnym zrządzeniem losu zamykali (nie wiadomo czy nie na zawsze) ostatnią destylarnię szkockiej whisky?

Byś może dzisiaj będę wiedział czy robimy to "piracko" czy "pod patronatem"

Pozdrawiam
Czajkus
 
 
Janek_L 
Singlemalt Whisky Acolyte
SŁÓD RZĄDZI:)


Ulubiona whisky: hm?
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 92
Skąd: Otwock
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 11:42 am   

Jak to w Polsce, jak jest coś sensownego, to napewno to zamkną :mrgreen:
_________________
_____________________________

Whisky, głupcze!
 
 
Czajkus 
Singlemalt Whisky Follower
www.czajkus.com



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 1:30 pm   

Szczeci się sam wykończył, mnie najbardziej boli Zielona Góra, która była najfajniejszym polskim Polmosem i największym producentem pod kątem ilości marek alkoholi w Europie. Niestety Państwo Polskie tak ich sprywatyzowało, że sprzedało Polmos ZG Państwu Szwedzkiemu, które ścięło asortyment, potem UE ścięła znowu jak zmienili butelki z 0,75 na 0,7 i wreszcie wszystko przejęli Francuzi z Wyborowej, których marzeniem i zamiarem jest by Polacy masowo pili Chivas Regal i wykasowali niemal wszystko :(

Ja kupuję od jakiegoś czasu polskie alkohole wychodzące z rynku (nie wszystkie takie są, niektóre zmieniają tylko wygląd) http://www.czajkus.friko.pl/Big%20Bottles/Big.htm

Ja wiem, że macie złe zdanie o Dark Whisky ale ta butelka była chyba ostatnim przedstawicielem polskiej whisky w całości robionej w kraju :)

Pozdrawiam
Czajkus
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 2:18 pm   

Czajkus napisał/a:
Szczeci się sam wykończył

Niestety, taka smutna prawda.
Czajkus napisał/a:
do czego Wy byście się posunęli jakby dziwnym zrządzeniem losu zamykali (nie wiadomo czy nie na zawsze) ostatnią destylarnię szkockiej whisky?

Może nie ostatnią, ale problem znikających nieodwracalnie zapasów whisky z już nieczynnych zakładów znamy przecież aż za dobrze. Posuwamy się :roll: wręcz codziennie, do wypijania tego, co jeszcze uda się kupić ;)


PS. Nigdy nie byłem kolekcjonerem, ale wydawało mi się że nie chodzi w tej zabawie o posiadanie na półce Starki 50yo jako trunku, tylko jego "awatara" w postaci konkretnego wypustu, czy to miniaturki, czy to fulla. Inaczej mówiąc, że kolekcjoner chciałby mieć u siebie np. 5 różnie wydanych edycji, choćby zawierały dokładnie to samo. Tutaj natomiast widzę, że chodzi jednak o zawartość?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czajkus 
Singlemalt Whisky Follower
www.czajkus.com



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 2:51 pm   

Cześć,
Każdy z kolekcjonerów miniaturek zbiera niby to samo ale trochę inaczej. Dla jednego ważny jest szczegół na 15 wersji Belvedera, dla innego wygląd a dla kolekcjonerów single maltów chyba jednak zawartość. Ja bawię się w tą Starkę, ponieważ interesuję się historią polskich alkoholi a ta Starka 50 jest najdroższym i najbardziej prestiżowym polskim alkoholem i chcę mieć w tej miniaturce choćby i nieoryginalnej trochę tej historii. Poza tym ma tez bardzo ładnie wyglądać.

Swoją drogą niedawno na ebay sprzedano miniaturkę 50 ml Glenfiddich 50 y.o. za ponad 7,5 tyś zł :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów