bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dzień dobry
Autor Wiadomość
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 11:14 am   

pekay27 napisał/a:
Winston Churchill pił tylko JW red label,

Pewnie w sklepiku gdzie kupwał był za duży wybór maltów i brał zawsze najtańszego blenda :twisted:
 
 
 
parominius 
Singlemalt Whisky Combatant



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 413
Skąd: czarnków
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 8:24 pm   

Widzisz Pekay pijąc dwa,trzy różne bourbony to jakbyś pił już wszystkie....
nie zaskakują niczym...znasz start,drogę i metę...
Odnośnie blendów mam wrażenie,że podczas ich"degustacji" :mrgreen: śledzi człowieka ciągłe przekonanie,że oszukuje sam siebie....... :?
Skoro tak smakują tobie blendy to pomyśl jak single malt wytarmosi twoją świadomość.Jak sponiewiera twój język,nozdrza...jak zlasuje twój mózg i porzuci truchło twoje u stóp pustej butelki(sampla) ..... :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
"Maturacja" whisky,czyli po naszemu "dojrzewanie"o ironio wnosi do niej młodzieńcze błyski,energę,zadziornosć, lub też dziewczęcą łagodność,ułożenie,dobre wychowanie,kwiecistość,flirtowanie z Lolitą...
 
 
michu 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Paszport
Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 132
Skąd: Olkusz
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 8:44 pm   

parominius napisał/a:
Widzisz Pekay pijąc dwa,trzy różne bourbony to jakbyś pił już wszystkie


wszystkim zalezy żeby pił s_malt, tylko nie jemu.
niech pije co mu się podoba.

pekay27 napisał/a:
Winston Churchill pił tylko JW red label

a goblin ze spajdermena pił marker's mark.
 
 
pekay27 
Singlemalt Whisky Acolyte



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 64
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 10:26 pm   

parominius napisał/a:
Skoro tak smakują tobie blendy to pomyśl jak single malt wytarmosi twoją świadomość.Jak sponiewiera twój język,nozdrza...jak zlasuje twój mózg i porzuci truchło twoje u stóp pustej butelki(sampla) ..... :twisted: :twisted: :twisted:


Szczerze nie mogę się doczekać tej chwili ! Bo co prawda mam już pierwszego singla za sobą, jednakże jedyną różnicą dzielącą go od maltów jest chmura kolorów pod kopułą i jakby o wiele szerszy akord smakowy. Daleko od tego rolerkostera wrażeń, o którym piszesz. Nazbyt 'balanced', zapomniałem , że lubię mocne smaki, np. najohydniejsze sery pleśniowe, sok z kiszonej kapusty i marchwi, "gnijące" szynki, pikantne itp.
Muszę więc rzucić się na jakąś bezwzględną panią szkocką, o czym już była mowa.
_________________
into the whisky void
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 10:42 pm   

pekay27 napisał/a:
zapomniałem , że lubię mocne smaki,

Może Loch Lomond no age - ''przygody zdechłego kota na wysypisku''za Wiktorem :twisted:
 
 
 
ukaszu 
Singlemalt Whisky Combatant
uisge beatha



Ulubiona whisky: dymkurzsmród
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 425
Skąd: głgw
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 1:47 am   

jakbys zmienil zdanie ..........



http://bestofwhisky.pl/fo...php?p=3982#3982

dobre rozwiazanie dla Ciebie, Pekay jak i dla nas bo brak jednej osoby do ostatniej 100 Ardbega ; )
musisz sie skusic
vivat islay !
 
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 9:25 am   

pekay27 napisał/a:
że chociaż jeszcze grubo ponad połowa butli stoi, to już żadnej przygody z nią nie będzie

W zasadzie może się czepiam ale w jaki sposób go piłeś i z jakiego szkła ,jest róznica pomiedzy jeżeli wiesz o co mi chodzi .Ja piję butlę 700ml przez około 5-8 m-cy w zależności czy smakuje czy też nie (na totalna porażkę nie trafiłem),na dwa razy 700ml to prawie łojenie .
Czytałeś już jak pić trzeba żeby ujawniła sie głębia trunku?oraz jakiego szkła uzywać?
może te dwa szczegóły należy wyprostować :wink:
 
 
 
pekay27 
Singlemalt Whisky Acolyte



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 64
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 3:05 pm   

ukaszu napisał/a:
jakbys zmienil zdanie ..........



http://bestofwhisky.pl/fo...php?p=3982#3982

dobre rozwiazanie dla Ciebie, Pekay jak i dla nas bo brak jednej osoby do ostatniej 100 Ardbega ; )
musisz sie skusic
vivat islay !


Hmm.. z miłą chęcią, jeśli ma być wreszcie jakiś smakowy odlot z północnej wyspy to ja w to wchodzę. Pewnie nalejecie mi balsamu pomorskiego albo dźony łokera, ale pamiętajcie ze nic odjazdowego jeszcze nie chlałem ! :mrgreen:

Jure popijam tak jak wyczytałem, z domieszką arctica, w zwykłej szklanicy, nie sądzę żeby dało się zrobić coś z tym posmakiem żółtego sera, który leżał pod szafą miesiąc.. niemniej jednak wspaniale działa na wyobraźnie (zanim pojawi sie 'parmezan') - pola, kwiaty, drzewa, miodek, troszkę wanilii.
Nie chodzi tutaj o to, że sie nawaliłem i jestem happy :) Można wyczuć jakąś magię, która wymusza optymistyczne spojrzenie na świat , także następnego dnia.
Już sobie wyobrażam jak można się zadurzyć w 3 razy lepszych whisky..
Postanowiłem kolekcjonować, niech sobie narazie leży, a kolejne wkrótce dojdą. Osoby odwiedzające mnie niewątpliwie stwierdzą alkoholizm
_________________
into the whisky void
 
 
Mistu 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 541
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 3:11 pm   

pekay27 napisał/a:
Postanowiłem kolekcjonować, niech sobie narazie leży, a kolejne wkrótce dojdą. Osoby odwiedzające mnie niewątpliwie stwierdzą alkoholizm

Oj moze i ja jestem bo tez mam wiecej jak jedna butelczyne, zreszta jak wielu a juz BOW to dawno :wink:
_________________
Mistu
Rzeczywistość to iluzja wywołana brakiem alkoholu
 
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 3:51 pm   

pekay27 napisał/a:
w zwykłej szklanicy, nie sądzę żeby dało się zrobić coś z tym posmakiem żółtego sera, który leżał pod szafą miesiąc

Zgłoś się do Wiktora po odpowiednie szkło :wink: a bedziesz wiedział z jakiej mleczarni ten ser pochodzi i co krowy jadły ,paszę obrzydliwą czy świeżą trawkę podczas słonecznego dnia :twisted:
 
 
 
pekay27 
Singlemalt Whisky Acolyte



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 64
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 4:54 pm   

windham hell napisał/a:
pekay27 napisał/a:
w zwykłej szklanicy, nie sądzę żeby dało się zrobić coś z tym posmakiem żółtego sera, który leżał pod szafą miesiąc

Zgłoś się do Wiktora po odpowiednie szkło :wink: a bedziesz wiedział z jakiej mleczarni ten ser pochodzi i co krowy jadły ,paszę obrzydliwą czy świeżą trawkę podczas słonecznego dnia :twisted:


muszę przyznać Ci rację, windham hell - żałuję, że ponad połowę butli wydryniłem w dwa dni, jeszcze drinkując... dlatego, że z dnia na dzień whisky ta zdaje się być coraz lepsza i coraz bardziej oczarowuje swoimi kolorami. nawet ser już nie taki groźny. doszła kawa, popiół - coś wspaniałego.
tak, przeglądałem aukcje kielichów na Allegro, pewnie coś zamówię skoro taki ma wpływ na podbijanie smaczków

[ Dodano: Wto Mar 04, 2008 11:54 pm ]
Rajmund napisał/a:
No to popatrz tutaj: http://www.glenrothes-inf...nrothes1991.jpg
To wielkie "1991" to właśnie rocznik. Na Twojej (czy też przyszłej Twojej) butelce też tak stoi. No, cyferki mogą być inne ;-)


Byłem w sklepiku, w tym miejscu jest napis: select reserve .. pewnie jakaś podejrzana kicha.
Tak przy okazji, czemu żaden z Was guru-masterów whisky nie zrobi takich tasting-filmików jak ten gość:
http://pl.youtube.com/watch?v=XGRAQHu9rNo
http://pl.youtube.com/watch?v=1nht_tTAKuE

Zachecił mnie do kupna Lagavulina :)
_________________
into the whisky void
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów