bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Scotland Tour
Autor Wiadomość
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 2:46 pm   Scotland Tour

Od wczorajszego wieczoru jestem w Edynburgu a w planie mam jeszcze wiele miejsc do odwiedzenia:)
Postanowilem wpisywac swoje spostrzezenia na temat tej podrozy-mam nadzieje ze kiedys sie komus przydadza.
Cele podrozy:
- odpoczynek
- poznanie miejscowej kultury
- oczywiscie whisky:)
- dobra zabawa
- zamki
- piekne widoki
- i wszystko to co podroz nieoczekiwanie przyniesie:)
Podrozuje sam a w planach (a czy sie spelnia zobaczymy) mam jeszcze Glasgow i cale zachodnie wybrzeze. Jako ze glowny cel to wypoczynek nigdzie sie nie spiesze - jestem tu po to by wszystko robic spokojnie i bardzooo wolno;)
Bilet lotniczy rezerwowalem kilka miesiecy temu i calkowity koszt wyniosl 600 zl (wylot 2 a powrot 13 wrzesnia)
Lot byl z Lodzi liniami ryanair. Zarezerwowalem tez hostel w samym centrum za 11 funtow/noc. O dziwo gdybym zarezerwowal wczesniej (a rezerwowalem kilka dni orzed wylotem) cena wynioslaby 18. Zreszta kiedy w koncu wczoraj dotarlem do hostelu o 1 w nocy i podalem swoje nazwisko Pan sie nie ucieszyl bo wynajal juz lozko komus i mial nadzieje mnie nie zobaczyc:) ale znalazl cos w innym hostelu- jako zadoscuczynienie moim krzywdom dostalem snaiadanie gratis czyli sok i tost z dzemem!!;)
Oczywiscie pierwsze kroki bo zalatwieniu lokum (okolo 2 w nocy) skierowalem do miejscowego klubu by naois sie whisky. Karta byla niesamowita jak i ceny (w koncu kuilem ardbega aligatora za 8funtow) Jedno co zauwazylem (moze sie myle bo to dopiero poczatek) Szkoci sa niezwykle towarzyscy i rozmowni. Barmanka z tego baru mowila tyle ze jak zrozumialem pierwszy watek to ona juz byla przy 3:)
Teraz siedze w kawiarni przy cudownym zamku wybudowanym 800 lat temu na wzgorzu odpoczywajac po pobycie w muzeum whisky (Scotch Whisky Experience)
Pobyt tam polecam glownie osobom malo zaawansowanym w zlocistym trunku ale sam pomysl jest dobry. Po pierwsze wszystkomjest tlumaczone na polski a na poczatku wsiada sie w beczke ktora jedziempo torach a w trakcie poznajemy w oryginalny sposob jak robi sie whisky sm. Pozniej jest wyklad o rejonach gdzie sie ja produkuje wraz z prezentacja charakterystycznych zapachow z danego regionu. Na koncu sie wybiera ta ulubiona - na 20 osob tylko jedna wybrala Islay;)) Najlepsze jest na koncu czyli jedna z najwiekszych kolekcji whisky. Cudo!!!!!
Pan byl tylko troche nieprzygotowany bo na pytanie gdzie w kolekcji znajde Port Ellen powiedzial ze nie ma na co para ze Slowacji znalazla 1 butelke (tylko 1!?!?) ;) )
Ostatnio zmieniony przez McCoy Pon Wrz 03, 2012 10:39 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 3:38 pm   

przyjemności zyczę :wink:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 4:01 pm   

Eh zazdroszcze, ale jak sie wkurze to pierdolne to wszystko i lece do ciebie, w piatek mam wizza do glasgow za 290zl ;)
Jakby co to do kiedy jestes??
 
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 4:10 pm   

A nader wszystko zaczalem w tym kraju byc religijny - bylem juz w 2 (bylych) kosciolach w kazdym pijac po 2 darmy whisky;) Dla ateisty takiego jak ja jest to nie lada atrakcja - wczoraj na przyklad kolo 3 w nocy w jednej z bylej swiatyni wiary sluchalem naorawde ciekawego koncertu rockowego. Wrazenia bezcenne za reszte zaplacisz mastercard;) I jedna uwaga: przygotowalem sie na wiatr, deszcz, zimno a Szkocja przywitala mnie sloncem - chwilo trwaj!
Tak jak pisalem bede tu do 13 wrzesnia i gdyby nie obowiazki sluzbowe a przede wszystkim tesknota za rodzina pobylbym tu do konca roku;))
Dzieki Czarku-niech twe zyczenie sie spelni;)
 
 
dilvish
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: wciąż szukam
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 2:31 pm   

Ehh... Chciałoby się usiąść obok Ciebie na ławie i pomodlić się razem w takim zacnym kościele.

Niech MOC będzie z Tobą! ;)
 
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 4:01 pm   

Moc jest ze mna tym bardziej ze to miasto nie zasypia-a nocne wizyty w punktach "fish and chips" bezcenne. Poznalem tam szalonych ludzi-fakt faktem, ze niektorzy mieli problem z wymowa ale to tylko szczegol;) Co do ludzi to mialem przyjemnosc (a jestem tu tylko 2 dni) rozmawiac z amerykanami, kubanczykami, mieszkancami Indii ( jak oni sie nazywaja;))?), chinczykami, hiszpanami, szkotami, japonczykami, slowakami, rosjanami... Wiecej grzechow (poki co) nie pamietam. Odwiedzilem juz z kilkanascie sklepow z whisky (pamietam oTwojej prosbie Daniel ale jeszcze nie zdazylem wpasc do sklepu o ktorym pisales) i jest to naprawde fajne doswiadczenie. Szczegolnie jesli maja wlasne beczki - kupilem nawet jakas 10 letnia mieszanke islay-nie powalala ale juz w dziwnych okolicznosciach zostala wypita. Przykladowe ceny: bowmore 20yo od berrys to koszt 114£ a Bruichladdich od tego samego botlera to 110£ (19yo) a CI 20 yo od The Syndicates az 140€ . Dobre ceny?
Edynburg tak mi sie spodobal ze przedluzam tu pobyt do 7 wrzesnia. Dzisiaj przez 5 godzin chodzilem poNational Museum of Scotland. CUDO- MISTRZ-WOW!!!! Tego sie nie da opisac - jest tam po prostu wszystko i cudownie pokazane. Sam budnek jest architektoniczna perelka a mnie osobiscie urzekla (pochodze z Lodzi;))) historia przemyslu tekstylnego w 18 i 19 wieku w Szkocji.
Zaszalelem tez jesli chodzi o obiad - na 5 pietrze tego muzeum jest elegancka restauracja Tower z przepieknym widokiem. Polecam zamowic tam zestaw lunchowy (16£) - od przynajmniej roku nie jadlem niczego rownie smacznego i pieknie podanego.
O dziwo pogoda caly czas piekna - po co ja ta kurtke kupilem?!?!?;))
Pobyt w hostelu przypomnial mi czasy mlodosci - spac w jednym pokoju z 16 innymi osobami jest przezyciem konkretnym. Tym bardziej ze mam lozko przy samym wejsciu (co chwila ktos wchodzi i wychodzi o kazdej godzinie w nocy;))) a co najciekawsze policzylem juz ile osob chrapie. Taliczba to 4i kazdy zupelnie inaczej;)))
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 4:12 pm   

Jakbys gdzies wypatrzyl nowego ardbega galileo w dobrej cenie ;)
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 6:58 pm   

McCoy napisał/a:
Dobre ceny?

E-e ;) Lecz... ta Bowmore może być dobra ;) Zagadnąłbym o drama upewniającego przed zakupem :twisted:

Czekam na kontynuację; musi whiskowo-przyrodnicze ciekawostki, może nawet odkrycia ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 8:42 pm   

No nie wiem czy dobrze robisz zostając tam dłużej. Miasto piękne, ale na maksa nastawione na turystów więc drogie. W zakresie whisky tez już niewiele więcej sie dowiesz.

Chcesz jakiś namiar na miejscowych Polaków?

Tak wracając myślami jak to drzewiej bywało. Spróbuj autostopem! Poznaje się niesamowitych ludzi!

Tylko musisz się ogolić. :lol:
 
 
McCoy
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 9:49 pm   

Danielito napisał/a:


Tylko musisz się ogolić. :lol:


Nigdy;)))
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 10:35 pm   

McCoy napisał/a:
mieszkancami Indii ( jak oni sie nazywaja;))?)


indiaje chyba;)

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2012 9:36 pm ]
McCoy napisał/a:
Dobre ceny?



w szkocji nie ma dobrych cen na łychę...
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Wrz 05, 2012 7:33 am   

Pawcio napisał/a:
w szkocji nie ma dobrych cen na łychę...


hehe... a gdzie są...
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro Wrz 05, 2012 9:54 am   

oscarez napisał/a:
hehe... a gdzie są...


Na Xmasie :twisted:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
dilvish
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: wciąż szukam
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 05, 2012 11:01 am   

McCoy napisał/a:
Wiecej grzechow (poki co) nie pamietam

Albo już nie pamiętasz ;) Może jakaś degustacja upadlająca była :twisted:


To pozostaje tylko zazdrościć dobrej zabawy i czekać na zdjęcia ;)
 
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Śro Wrz 05, 2012 12:15 pm   

Podaze Twoim szlakiem 19tego ;) nasze floating office jest na ukonczeniu i trzeba je ochrzcic. Mozemy zawsze jakies BOW event na niej zhostowac jesli by sie wiecej Panow udalo zebrac w okolicach Glasgow ;) . poki co pozostaje mi tylko zazdrosc i degustacje w naszym magazynku probek.
_________________
Doing does
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów