bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Restaurator z Wrocławia potrzebuje porady
Autor Wiadomość
mgda 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 12:14 pm   Restaurator z Wrocławia potrzebuje porady

Mili Państwo!
O whisky wiem mniej więcej tyle co każdy przeciętny Polak spożywający alkohol. Smakuje mi Johny Walker Black Label no i chyba tyle w temacie. Tak wiem że nic nie wiem ale chętnie się podszkolę.
Mam ładną restaurację na starym mieście Wrocławia, gdzie min. dwie dolne salki dla palących mogłyby się stać przyjaznym kącikiem dla smakoszy whisky i cygar.

Jeśli moglibyście mi podpowiedzieć jakie i gdzie kupić na początek w przedziale cenowym od tanich do drogich. Powiedzmy 10-12 rodzajów? A tak w ogóle jeśli ktoś z Was pasjonatów jest z Wrocławia chętnie zaproszę na kawkę/piwko/whisky (na mój koszt oczywiście:) do restauracji na osobiste spotkanie celem wyprostowania mnie czyli laika w temacie tych szlachetnych trunków.

Naturalnie mam nadzieję zaprosić Was do kącika wielbicieli whisky i cygar jak już utworzę taką ofertę.
Proszę o odpowiedzi na forum lub na mój prywatny mail: logic@post.pl.

Pozdrawiam
Przemek
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 1:20 pm   

Witam na forum
Propozycje zaraz się pewnie posypią. Ja pozwolą sobie na jedno sprostowanie, za to zasadnicze i bezwzględnie konieczne. Pomieszczenie na fanów cygar nie może służyć miłośnikom whisky słodowej.
Jeśli palący lubi wypić coś do cygarka to nie ma problemu niech sączy lub leje co i ile chce.
Ale nikt delektujący się maltami nie zrobi lego w kłębach dymu, lub pomieszczeniu nim przesiąkniętym. Z tych samych względów odpadają smażalnie ryb :mrgreen:
Co do istoty zagadnienia proponuję zanurkować w tematy wcześniej wałkowane na tym forum - od czego zaczynać, co warto kupić, jaka whisky do czekolady, itd, itp.

Lokal masz, kup dobre szkło (4inhand coś tu pomoże)
A asortyment startowy da się zrobić - przykłady highlands, speyside i islay, zarówno po sherry i bourbonie, przykłady młodszych i starszych, rozcieńczone (OB) i w mocy beczkowej (raczej od niezależnych, no chyba że będzie to Glendronach lub Benriach po sherry to OB :wink: )
_________________
Pozdrawiam
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 2:51 pm   

Kolega Czarek ma rację. Kup szkło do tego rodzaju whisky.
 
 
mgda 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 2:58 pm   

Dziękuję za odpowiedź:)
Mam w lokalu 4 odrębne sale 2 są dla osób palących, a dwie nie. Więc jest szansa na "niemieszanie" towarzystwa.
No i niestety oferty się nie sypią...:(

PS Czy coś co się da kupić w hurtowniach takich jak Makro i Sellgros przechodzi w ogóle przez gardła Wasze - czyli koneserów, bo obawiam się że ani mnie nie stać na zakupy 1szt flaszki za np 2000zł ani też klientów zbyt wielu bym na to nie znalazł.
A może źle kombinuję...
Nie chcę udawać znawcy ani też robić takiej karty whisky na zasadzie tylko rozpiętości cen i ładnych etykiet. Bo to nie o to chodzi.

Pozdrawiam i nadal liczę na jakiegoś Wrocławianina.

[ Dodano: Pią Kwi 12, 2013 3:00 pm ]
Acha i googla mówi mi że 4inhand to sposób wiązania krawata:)
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 3:09 pm   

mgda napisał/a:
Dziękuję za odpowiedź:)
Mam w lokalu 4 odrębne sale 2 są dla osób palących, a dwie nie. Więc jest szansa na "niemieszanie" towarzystwa.
No i niestety oferty się nie sypią...:(

PS Czy coś co się da kupić w hurtowniach takich jak Makro i Sellgros przechodzi w ogóle przez gardła Wasze - czyli koneserów, bo obawiam się że ani mnie nie stać na zakupy 1szt flaszki za np 2000zł ani też klientów zbyt wielu bym na to nie znalazł.
A może źle kombinuję...
Nie chcę udawać znawcy ani też robić takiej karty whisky na zasadzie tylko rozpiętości cen i ładnych etykiet. Bo to nie o to chodzi.

Choc nie zjamuje sie importem butelek a exportem beczek bardziej, to mamy troche asortymentu, szczegoly posle na email. Odnosnie pozostalych informacji, tak jak kolega Czarek wyjasnij, jesli wlozy Pan troche czasu w przeczytanie forum nie oczekujac gotowca, jest wiele artykulow odnosnie podstawowych produktow.

Pozdrawiam i nadal liczę na jakiegoś Wrocławianina.

[ Dodano: Pią Kwi 12, 2013 3:00 pm ]
Acha i googla mówi mi że 4inhand to sposób wiązania krawata:)


Bez watpienia jest to piekny wezel, tak samo jak elegencki jest nasz kolega uzytkownik 4inhand. Po zalogowaniu jest Pan w stanie wyszukac uzytkownika po nazwie. Wystarczy na gorze strony kliknac dosc sugestywna lupke usytuowana kolo napisu szukaj, whypelnic rubryke "po autoracH" i zaglebic sie nieco w lekture a przy poscie kolegi 4inhand kliknac PW.

Pozdrawiam
Adam
_________________
Doing does
 
 
 
Pawloff 
Singlemalt Whisky Inquisitor



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 928
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 3:18 pm   

4inhand: http://bestofwhisky.pl/fo...ewprofile&u=984

inaczej milerpije.pl ;)
Można wybrać się do Tomka na degustację i podszkolić z wiedzy o podstawkach maltów ;)



Wszystko co znajdziecie w Makro spełnia oczekiwania przeciętnego fana szkockiej z Polski (brak wyższych oczekiwań).


Ciężko o propozycje z forum, bo i jaka jest szansa, że ktoś we Wrocławiu się znajdzie na whisky, które zaproponujemy...

We Wrocławiu na starówce jest lokal z whisky zdaje się „Guiness Pub”
Można u nich zrobić benchmarking, zamówić drama. Podpytać, co z tych ciekawszych schodzi...
_________________
"THE CLAN'S ARE MARCHING 'GAINST THE LAW
BAGPIPERS PLAY THE TUNES OF WAR
DEATH OR GLORY I WILL FIND
REBELLION ON MY MIND"
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 3:19 pm   

Baza OB: Glenlivet 12yo, Springbank 10yo, Hazelburn 12yo, Glengoyne 17yo, Glendronach 21yo Parliament, Aberlour A'Bunadh, Talisker 57' North, Ardbeg 10yo, Lagavulin 16yo, Kilchoman Machir Bay
Dla bardziej wymagających - głównie IB: Bunnahabhain po dark sherry (dest. 1990-91), Laphroaig CS, Ben Nevis 1984 OB dark sherry (batch bez znaczenia), Clynelish (dest. 1988-1991, ew. 1996-97), Glen Garioch CS OB (lata 80/90-te), Ardmore CS (wczesne lata 90-te), Springbank 12yo CS, jakiś CS'owy Tomatin po bourbonie (dest. ok. 1990)
Dla snobów: Glenfarclas Family po dark sherry, roczniki poniżej 1990, albo podobna.

I starczy ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 4:08 pm   

Jeden wypad do berlina i zalatwione. wysylkowo tez da rade. sprawdzone sklepy tez znajdziesz n naforum
_________________
Pozdrawiam
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 4:15 pm   

Wszystko, co mówi Wiktor, to święta prawda. ;)

Na dokładkę wysłałem wiadomość na priv.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
mgda 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 4:22 pm   

Padło pytanie o mój lokal.
Zdjęcia tu:

http://globe-trotter.com....zdjecia-lokalu/

strona i menu są w trakcie modyfikacji więc proszę o wyrozumiałość:)))
 
 
Danielito
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 4:24 pm   

Ja mogę powiedzieć, że będąc we Wrocku celowo poszedłem do Pubu Guiness. Ktoś jeszcze z forum też tam był. Napisaliśmy relacje - jak poczytasz to będziesz wiedzial jak odróżnić się od konkurencji.

Oprócz tych tańszych podstawowych warto mieć jakąś jedną buteleczkę na wypasie. Niekoniecznie drogą. Poczytaj sobie relacje z tzw. Xmassów. Jak będziesz miał coś ocenianego na 9 lub 10 to ja na pewno przy okazji wpadnę na drama. ;)

Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 6:01 pm   

Cytat:
Wszystko, co mówi Wiktor, to święta prawda.


...tak tylko wklejam.
Wyjątkowo zgrabna wypowiedź.
:mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
mgda 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: jeszcze nie wiem
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 6:34 pm   

Panowie,
żebym to ja jeszcze wiedział co to jest drama, ob, cs i xmass oraz cała reszta:)
Obiecuję że w Niedzielę trochę postudiuję tu FAQi i inne wątki.

Gość z naszego wrocławskiego Makra wysłał mi listę mocnych alkoholi - brandy, burbonów, whisky i może tam też być czasem coś z zupełniej innej beczki. Jakby się komuś z ciekawości chciało zajrzeć do tego i napisać co można, co należy kupić a czego warto unikać jak ognia to będę zobowiązany i podeślę na maila.

PS. Bardzo proszę nie traktujcie tego tak że chciałbym od kogoś gotowca itp, ale Wy macie Panowie wiedzę gromadzoną miesiącami a nawet latami a ja.... - kompletny ignorant:(
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 6:53 pm   

co jest dostępne w makro to mniej więcej wiemy. Kilka pozycji do lokalu jest jak najbardziej godnych uwagi - choćby podstawki Glenlivet 12 yo lub Ardbeg 10 yo.
Cena dla klijenta vatowego też jest dobra.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Islayman 
Singlemalt Whisky Follower
I love it!


Ulubiona whisky: Glen Ord
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 202
Skąd: Debrzno
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 10:56 pm   

Kolego Czarku, nie proponuj Panu "mgda", zakupów w Berlinie, bo niby kto mu akcyzę na butelki przyklei ? :) Musi kupić w Polsce albo w importera się zabawić, co już nie jest takie proste...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów