bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile jest warta?
Autor Wiadomość
dun-eideann 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: chivas
Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: sopot
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 1:54 pm   Ile jest warta?

Witam Serdecznie, podczytuję Was z zainteresowaniem a teraz zdobyłam się na odwagę by się odezwać bo chciałabym poprosić o radę. :)
Parę łyków dobrej słodowej whisky to jest To!

Dostałam, jakiś czas temu, piękny prezent. 20-to letnią słodową whisky, z limitowanej edycji w przepięknej butelce (design) w kształcie flakona perfum.
To Ballantines Purity Malt, 20 y.o. 500ml, 43%

http://www.nebo.co.yu/All...ste/bal_pur.jpg

Cienko u mnie z kasą więc chcę ją sprzedać, wystawić na ebay, allegro lub tym podobne lub szukać kupca wśród znajomych. Czy moglibyście mi doradzić ile mogę za nią chcieć?

Wiem, że chyba raczej jesteście zwolennikami "przysmaków" wyprodukowanych przez niezależnych gorzelników ale może nie zjecie mnie za to, że wyjeżdżam tu z Ballantinem.
:)
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 2:15 pm   

dun-eideann napisał/a:
niezależnych gorzelników

no raczej rozlewników (to tak dla formalnoći ) ale wcale niekoniecznie, OB bywają wspaniałe :lol:
W kwesti ceny to może Wiktor coś podopowie, buteleczka jest nietuzinkowa więc faktycznie trzeba zasięgnąć informacji :wink:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 2:56 pm   

www.bestmalts.eu - prosimy o w miarę kompletne wypełnienie formularza który jest tam do pobrania, bardzo ważne jest zdjęcie tej konkretnej butelki - całość na naszego maila biuro@bow.pl i spróbujemy pomóc :)
przybliżona wartość rynkowa to około 350 zł
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
dun-eideann 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: chivas
Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: sopot
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 12:08 am   

Czarek napisał/a:
dun-eideann napisał/a:
niezależnych gorzelników

no raczej rozlewników

No i stało się. :D A tak dumałam jak ich nazwać. :D

[ Dodano: Sro Sty 30, 2008 12:12 am ]
Wiktor napisał/a:
www.bestmalts.eu - prosimy o w miarę kompletne wypełnienie formularza który jest tam do pobrania, bardzo ważne jest zdjęcie tej konkretnej butelki - całość na naszego maila biuro@bow.pl i spróbujemy pomóc :)


zdjęcia zrobione, formularz ściągnęłam i teraz ... biedzę się na tym o co mnie tam pytają. :D


Wiktor napisał/a:
przybliżona wartość rynkowa to około 350 zł


Acha. Dziękuję. :)

[ Dodano: Sro Sty 30, 2008 1:37 am ]
p.s znalazłam właśnie w jakimś katalogu cen (poz.194), chyba tę samą, jej wartość w grudniu 2006 - 100 funtów ang.

http://www.goanm.co.uk/ts..._priced2006.pdf

A wcześniej ... się ucieszyłam :D
Nic, tylko w Hiszpanii ją sprzedać :mrgreen:
http://www.spiritscorner....IdProducto=9529

A vitality jeszcze droższa!
http://www.spiritscorner....IdProducto=9530

I właśnie w związku z tym miałabym małe pytanie. Vitality, co to za rodzaj whisky malt? Mam kilka książek, m.in. "wielką księgę whisky" ale nie ma tam nic o "wersji" vitality.
 
 
parominius 
Singlemalt Whisky Combatant



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 413
Skąd: czarnków
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 10:21 am   

dun-eideann napisał/a:
I właśnie w związku z tym miałabym małe pytanie. Vitality, co to za rodzaj whisky malt?


Witam pięknię miłą panią...Ballantines Vitality nie jest destylowana z zesłodowanego jęczmienia (malt) lecz ze zboża (grain).Pure grain oznacza iż destylaty zbożowe nie pochodzą z jednej destylarni,lecz z wielu różnych.Czyli króciutko mówiąc mamy tutaj whisky zbożową mieszaną...oczywiście bez kropelki whisky jęczmiennej.Nie mamy tutaj również podanego wieku najmłodszego destylatu,lecz mniemam zerkając na cenę iż są godziwie "zleżałe" :) Pozdrawiam serdecznie :D
Ostatnio zmieniony przez parominius Śro Sty 30, 2008 11:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 10:48 am   

Okolice 100 euro to wartość rynkowa na dzisiaj (eBay, gdzie zakupy robią przecież również Hiszpanie ;) ), B.Purity była whisky powszechnie dostępną w duty-free i trudno oczekiwać dzisiaj wyższej ceny. Przykładowo w Czechach można było ją dostać za 2400 koron i to w wolnej sprzedaży...
Purity nie jest whisky o którą ludzie będą się "zabijać", ale oczywiście można podjąć próbę uzyskania większej kwoty :)

[ Dodano: 30 Styczeń 2008, 10:51 ]
dun-eideann napisał/a:
biedzę się na tym o co mnie tam pytają


proszę zostawić "problematyczne" pola niewypełnione :)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
dun-eideann 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: chivas
Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: sopot
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 12:47 pm   

Wiktor napisał/a:
Okolice 100 euro to wartość rynkowa na dzisiaj (eBay, gdzie zakupy robią przecież również Hiszpanie ;) ), B.Purity była whisky powszechnie dostępną w duty-free i trudno oczekiwać dzisiaj wyższej ceny. Przykładowo w Czechach można było ją dostać za 2400 koron i to w wolnej sprzedaży...
Purity nie jest whisky o którą ludzie będą się "zabijać", ale oczywiście można podjąć próbę uzyskania większej kwoty :)


Podałam te linki tylko jako ciekawostkę. Zdaję sobie sprawę, że nie jesteśmy ani w Hiszpanii ani w Norwegii czy w Szwecji, gdzie ceny trunków w ogóle są niebotyczne.
Rozbawiło mnie to, że Hiszpanie to tacy smakosze whisky. Stąd emotka :mrgreen:
A i na stronie tego czeskiego sklepu online byłam, co więcej wysłałam zapytanie na temat tej whisky. Ich oferta jest sprzed kilku lat. Wygląda na to, że na swojej stronie mają wszystko co kiedykolwiek mieli w asortymencie, zamiast usuwać niedostępne artykuły, przyklejają etykietkę, że nie ma w ofercie ale proszą o kontakt. W odpowiedzi piszą, że jest już niedostępna ale proponują kilka innych tej klasy, niezmiernie wartych uwagi. Czyli wszystko zgodnie z zasadami strategii marketingowej. :mrgreen:

[ Dodano: Sro Sty 30, 2008 12:53 pm ]
parominius napisał/a:

Witam pięknię miłą panią...Ballantines Vitality nie jest destylowana z zesłodowanego jęczmienia (malt) lecz ze zboża (grain).Pure grain oznacza iż destylaty zbożowe nie pochodzą z jednej destylarni,lecz z wielu różnych.Czyli króciutko mówiąc mamy tutaj whisky zbożową mieszaną...oczywiście bez kropelki whisky jęczmiennej.Nie mamy tutaj również podanego wieku najmłodszego destylatu,lecz mniemam zerkając na cenę iż są godziwie "zleżałe" :) Pozdrawiam serdecznie :D


Dziękuję za miłe powitanie i za zaspokojenie mojej ciekawości. :)
I serdecznie odpozdrawiam! :)
Ostatnio zmieniony przez dun-eideann Śro Sty 30, 2008 3:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 3:33 pm   

dun-eideann napisał/a:
nie jesteśmy ani w Hiszpanii ani w Norwegii czy w Szwecji, gdzie ceny trunków w ogóle są niebotyczne

Ha, proszę sprawdzić ceny w Rosji, czy też raczej - w Moskwie :mrgreen:

dun-eideann napisał/a:
Ich oferta jest sprzed kilku lat

Tak jest, dlatego wspomniałem o niej wyłącznie w czasie przeszłym.

dun-eideann napisał/a:
W odpowiedzi piszą, że jest już niedostępna ale proponują kilka innych tej klasy, niezmiernie wartych uwagi. Czyli wszystko zgodnie z zasadami strategii marketingowej

A to już zależy kto jaką strategię sobie obiera ;)
Mała dywagacja. Jedni sprzedawcy traktują każdego klienta jak nuworysza, próbując wmówić mu, że trunki klasy Ballantines Purity są niezmiernie warte uwagi, inni z kolei mówią/piszą prawdę, bez takiego "czarowania". Podobnie z "zawieszonymi" ofertami sprzedaży. Przecież BP nie była wersją limitowaną do kilkuset butelek żeby nie można jej było zorganizować pod specjalne zamówienie! Ach, Ci Czesi... ;)
Z pewnością każdy klient sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie, jak woli być traktowany :D
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
pontonss
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: żadna
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 5:35 am   

Witam

Właśnie dostałem od dziadka Old smugglera z 50 roku jakoś, butelka taka jak obecnie proponowana w sklepach, ile może wynieść wartość rynkowa trunku? Dziadek kupił ją jakoś w Niemczech jak wracał z robót przymusowych.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 8:27 am   

Hej.
Zrób zdjęcia i wstaw na Forum. Wszystko zależy od unikalności tej konkretnej edycji i stanu butelki.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
pekay27 
Singlemalt Whisky Acolyte



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 64
Wysłany: Śro Paź 21, 2009 10:18 am   Re: Ile jest warta?

no no, taki smakołyk można pić bez obawy o zespawanie się na trampki :lol: ( znaczy sie nie sprzedawaj ! )
_________________
into the whisky void
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1674
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 8:27 pm   Re: Ile jest warta?

pekay27 napisał/a:
no no, taki smakołyk można pić bez obawy o zespawanie się na trampki :lol: ( znaczy sie nie sprzedawaj ! )


no właśnie, najlepiej przekaz ja nam w darze :wink:
ale na serio, to moze byc całkiem ciekawe doświadczenie
pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
 
pontonss
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: żadna
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 9:09 pm   

Witam

A więc juz troszkę poczytałem i wiem że to Whisky mieszana także podaje numer serii bo na zdjęciu nie bedzie widać a wiec na dole pisz:

Botteled in Scottland (na około to wiadomo)
I seriią:
REC NO.879221/3
SB 580
N 13
i sześciokat z literami UC w środku

A oto zdjecia butelka jest w bardzo dobrym stanie(troszke słabo widac ale taki aparat albo fotograf:)

[ Dodano: Sro Paź 28, 2009 9:10 pm ]
Nastepne
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 12:21 pm   

To zdjęcie z musztardą... bardzo mi się podoba...
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 1:02 pm   

Ja protestuje! To keczup jest!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów