bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lagavulin 12 yo 2015
Autor Wiadomość
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 12:38 pm   Lagavulin 12 yo 2015

W tym roku pyka 200 lat Lagavulinowi i może to dobry moment do wspomnień i dywagacji na temat tej destylarni. Zacznę skromnie od ubiegłorocznego, już 15 tego 12 letniego CSa.

Mamy 2 recenzje forumowiczów:

Wiktora:
http://bestofwhisky.pl/ba...php?record=1720

5/10

Pociesznego:
http://zinnejbeczki.com/l...l-release-2015/

6/10

W moim odczuciu ta edycja jest najsłabsza z 5-6 jakie piłem. Poprzednią jestem do dziś zachwycony (uwodzi element ziołowo-czysty) w bodajże 2011 lub 2010 urzekała delikatność kwiatowa. Tu nie ma nic charakterystycznego. Zamiast tego otrzymujemy prymitywne ziemniaki z ogniska i twaróg. Zapach bardzo zawodzi, można momentami odnieść go do najgorszych edycji Tempesta Bowmore. Po dłuższej chwili wyraźna poprawa, przyjemniej ale nadal niewiele się dzieje. Finisz krótki ascetyczny. Podzielam wątpliwości Wiktora co do ogólnie wysokich ocen i zachwytów.
4/10
 
 
Pocieszny_PCS 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Glendronach
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 715
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 04, 2016 12:29 pm   

A to już kwestia gustu. Jak wolisz whisky bardziej smukłe, wytrawne, to faktycznie poprzednie były bardziej takie.
Nigdy nie byłem jakimś specjalnym fanem Laga. Był spoko, ale bez przesady. Może dlatego tegoroczny podchodzi mi bardziej. Ziemniaki z ogniska tak, ale twaróg?
W kwestii wysokiej oceny dla 2015 i sperania się, czy lepsza była 14 czy 15, to powiem jeszcze, że 14 piłem w destylarni, więc warunki szczególne, chwile uniesienia, otoczenie itd. Mimo to whisky wydała mi się po prostu dobra i tyle. 2015 degustowana w neutralnych warunkach była jednak bardziej jakaś taka do zapamiętania, może dlatego, że miała trochę więcej ciała. Zapach faktycznie dość wątły na początku, ale potem jest lepiej. Zastrzeżeń co do finiszu nie podzielam. Czy to jest rożnica rzędu całego oczka? To już trzeba by było postawić obie obok siebie.
_________________
ZInnejBeczki.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów