bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
3 w jednym czyli promocyjne opakowanie Bowmore 12 YO
Autor Wiadomość
Adamu 
Singlemalt Whisky Apprentice
Hajle Silesia



Ulubiona whisky: duuużo torfu :)
Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 2:40 pm   3 w jednym czyli promocyjne opakowanie Bowmore 12 YO

Znalazło mi się w barku coś takiego, do zasadniczej 0,7 Bowmore 12 dołożone sampelki dwunastoletniej Auchentoshan oraz dwunastoletniej Yamazaki.

Pierwsza była Auchentoshan.I mogę napisać tylko tyle że była :) Nie wiem czy to dlatego że swoją podróż prze krainę maltów rozpocząłem Ardbegiem 10, ale Auchentoshan był dla mnie absolutnie nijaki - owszem,smaczny w momencie degustacji ale błyskawicznie zapomniany.Parę pozostałych kropel w buteleczce po kilku dniach uparcie nie chce podarować mi ani trochę aromatu...

Kolejna - Yamazaki.I tu już zupełnie inaczej.Jest aromat ! Jest miły i jest go dużo :) Słodkawy,ale nie tylko.Przypomina mi coś z apteki,ale takiej z dzieciństwa - Tussipect ? Zioła z Herbapolu ? W każdym razie to miłe,a nie traumatyczne skojarzenie zapachowe.A smak ? Po Auchentoshanie wręcz uderza swoją intensywnością (ale bez przesady).Jest i nuta słodyczy i takiej jakby ziołowej cierpkości w tle.Finisz wg. moich kryteriów początkującego długi.Jak na razie Yamazaki jest kandydatką do nabycia pełnowymiarowej butelki.

Następnego dnia Bowmore 12 YO.Cóż mogę zrobić że wyroby z Islay od razu powodują uśmiech na twarzy... :)Nie tak brutalna jak Ardbeg 10 i chyba bardziej od niego złożona, dym nie dominuje w aż tak dużym stopniu.Mam wrażenie lekko metalicznej nuty,coś w rodzaju dziecięcych eksperymentów z wkładaniem monety do ust - ale może to miedziany kolor kartonu sugeruje metaliczność....czuję też lekką słodycz,taką bardziej Placka z posypką niż miodu...hmmm.Czas na drugi kieliszek :)


Ja wiem że wiele tym opisom brakuje,wybaczcie początkującemu :)
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 2:53 pm   

wczoraj na urodziny dostalem ten zestaw :)
moge powiedziec, ze Nikka "yoichi" jednak lepsza od Yamazaki, a Bowmorek jak to Bowmorek. calkiem dobry jak na 12 letnia podstawowa wersje :)
 
 
KoDeR 
Singlemalt Whisky Follower
początkujący



Ulubiona whisky: żebym ja to wiedział
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 107
Skąd: KK,Bydg,Maynooth
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 11:50 am   Re: 3 w jednym czyli promocyjne opakowanie Bowmore 12 YO

Adamu napisał/a:

Pierwsza była Auchentoshan.I mogę napisać tylko tyle że była :) Nie wiem czy to dlatego że swoją podróż prze krainę maltów rozpocząłem Ardbegiem 10, ale Auchentoshan był dla mnie absolutnie nijaki - owszem,smaczny w momencie degustacji ale błyskawicznie zapomniany.Parę pozostałych kropel w buteleczce po kilku dniach uparcie nie chce podarować mi ani trochę aromatu...

Heh, to przypomniało mi jak wczoraj piłem HP12. Po tym jak rozsmakowałem się w Ardbegu10yo.
Powiem tyle, że zaczynałem od HP i jej smak mnie powalił, a teraz jakoś trzeba będzie dokończyć tą butelkę, gdy tuż obok stoi Ardbeg. Islay rządzi zdecydowanie, przynajmniej jak dla mnie.
_________________
Pozdrawiam, Andrzej.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 2:23 pm   

Moje prywatne zdanie o HP jest takie: potrafią robić świetną whisky, ale trudno taką znaleźć, szczególnie niedrogo ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 5:09 pm   Re: 3 w jednym czyli promocyjne opakowanie Bowmore 12 YO

Adamu napisał/a:
Znalazło mi się w barku coś takiego, do zasadniczej 0,7 Bowmore 12 dołożone sampelki dwunastoletniej Auchentoshan oraz dwunastoletniej Yamazaki.


W nowo otwartym sklepie w Opolu jest Bowmore... zaglądnę czy i u mnie jest coś podobnego.
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 5:56 pm   

Wiktor napisał/a:
Moje prywatne zdanie o HP jest takie: potrafią robić świetną whisky, ale trudno taką znaleźć, szczególnie niedrogo


to fakt - smakowite sa dopiero pełnoletnie HP :wink:
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
KoDeR 
Singlemalt Whisky Follower
początkujący



Ulubiona whisky: żebym ja to wiedział
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 107
Skąd: KK,Bydg,Maynooth
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 1:26 am   

Wiktor napisał/a:
Moje prywatne zdanie o HP jest takie: potrafią robić świetną whisky, ale trudno taką znaleźć, szczególnie niedrogo ;)

David napisał/a:
Wiktor napisał/a:
Moje prywatne zdanie o HP jest takie: potrafią robić świetną whisky, ale trudno taką znaleźć, szczególnie niedrogo


to fakt - smakowite sa dopiero pełnoletnie HP :wink:

Heh, jak na razie załapałem bakcyla Islay, obawiałem się, że może być za ostro, ale HP dał mi jakąś małą zaprawę. Być może kiedyś spróbuję HP 25 yo, bo słyszałem, że jest lepsza od 30 yo. Dzięki za informacje
_________________
Pozdrawiam, Andrzej.
 
 
Grish 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Caper,Talisker
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 131
Skąd: Londyn (Szczecin)
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 2:13 am   

Nie musisz od razu uderzac w tak wysokie koszta, przymierzajac sie do HP 25 albo 30yo OB. Znajdziesz tansze botlingi od niezaleznych bottlerow.
 
 
KoDeR 
Singlemalt Whisky Follower
początkujący



Ulubiona whisky: żebym ja to wiedział
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 107
Skąd: KK,Bydg,Maynooth
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 3:36 am   

Grish napisał/a:
Nie musisz od razu uderzac w tak wysokie koszta, przymierzajac sie do HP 25 albo 30yo OB. Znajdziesz tansze botlingi od niezaleznych bottlerow.

Witam.
Na razie zamierzam pozwiedzać trochę Islay. Co do tych niezależnych botlerów, można spróbować. Tyle jeszcze przede mną. hehe
_________________
Pozdrawiam, Andrzej.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 7:12 am   

Grish napisał/a:
tansze botlingi od niezaleznych

Czyżbys miał na myśli pewną serię beczek z 1981 ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
pawelb 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: dobra
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 191
Skąd: Lodz
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 7:03 pm   

David napisał/a:
o fakt - smakowite sa dopiero pełnoletnie HP

ba, pelnoletnie zawsze sa smakowite i ryzyko male,a jesli chodzi o whisky to tez

pawel
 
 
rybak 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Laphroaig
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 38
Skąd: Bergen/Szczecin
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 1:06 am   

oscarez napisał/a:
moge powiedziec, ze Nikka "yoichi" jednak lepsza od Yamazaki, a Bowmorek jak to Bowmorek. calkiem dobry jak na 12 letnia podstawowa wersje :)


Jak dla mnie Yochi 10YO kładzie na łopatki wychwalaną Yamazaki 18YO

Bowmora 12YO piłem w wersji "Enigma" (dodatkowo w beczce po sherry, bodajże). Zbrzydzić mnie nie zbrzydził, ale zachwycić tym bardziej nie. Czy ktoś, kto to pił, znalazł w zapachu ulotne, aczkolwiek konfudujące wspomnienie kiszonej kapusty?
_________________
Jerzy Moskal
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 10:52 pm   

pilem enigmę niedawno , kupiona w egipcie , kiszonej kapusty nie stwierdzono :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 7:34 am   

Ja ostatnio testowalem marinera... i znowu chyba musi odstac swoje bo nieprzyjemnie alkoholowy. ale fakt, w enigmie kiszonej kapusty nie przypominam sobie. Moze daj odstac jej. to czesto pomaga ;)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 8:45 am   

Ktoś chce flaszkę Enigmy na święta?... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów