bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Degustacja w Krakowie II
Autor Wiadomość
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 6:51 pm   Degustacja w Krakowie II

Po malych klopotach technicznych ze zdjeciem spiesze z relacja z 2giej wspolnej degustacji z Powermackiem.

Jak w tytule dzialu "nie wiele pamietam ale..." dodatkowo byly degustowane Ardmore 24yo od Cadenheads z sampla pozostawionego przez Irka (reszte wypil) oraz Glen garioch 19yo Alambic classic.

pelnej kolejnosci nie pamietam ale zaczelismy od Ardmore zeby doznania byly jeszcze w miare pelne. ZNAKOMITY :) beczka po bourbonie, swiezy, lekko owocowy, lekko dymny.

Glen Garioch prawie na koncu i niestety ulecialy szczegoly. Napewno bardzo dobry.

Po kolei ze zdjecia:
Aberlour 1995 Berry Bros and Rudd -niedokladnie pamietam ale smakowal mi :)
Aberlou Abunadh batch 25 -i to drodzy panstwo totlane zaskoczenie bo pity byl zaraz po Inchgower 25yo Dark sherry BOW ...smakowal jak nieprzymierzajac kiepska landrynka..nijaki, slodki, ulepek...a taka dobra whisky;)

Ben Nevis 16yo Cadenheads 66% -swietny, beczka po bourbonie czyli taka jak ostatnio mi podchodzi. lekki i bez wody spoko. Malo czuc moc.

Inchgower 25 yo BOW....w/g mnie gwiazda wieczoru. malo, chyba najlepsza whisky jaka do tej pory pilem. Niesamowity. Kolor, aromat. Powalil mnie.

HP 18 yo OB -bardzo interesujaca whisky. czuc niestety ze rozcienczona, chcialoby sie CS bo zapowiada sie naprawde fajnie. Morska, lekko slona.

Bruichladdich 15 yo Cadenheads 55.5% dla mnie rozczarowanie lekkie. i to nie tylko dlatego ze pity byl po ostrych zawodnikach. taki nijaki. Ni to swiezosc speyside ni to ladunek Islay...niedorobiona ta whisky.

Macallan 19yo Cadenheads -gwiazda poprzedniej degustacji. nic nie dodam. swietna whisky z beczki po sherry. Nie jest to Inchgower wspomniany ale polecam goraco.

Caol Ila 8 yo Bow "very young" 59.4% -agresywna Islay, dym, jodyna, ocean, sol, wszystko co kochamy ale jak dla mnie w zbyt duzym stezeniu. nieokrzesana. W zapachu zbyt slodka przypominajaca Laphroaig. jednak zbyt mloda jest.

Strathisla 19yo Cadenheads 59.5% -moja pierwsza prawdziwa strathisla...powiem tak: jesli ona jest w polowie peletonu to ja zmieniam przypis "ulubiona whisky". Znakomita i wreszcie znalazlem te BOWowskie truskawki. Beczka bo bourbonie. kupie nastepna flaszke.

Mortlach "in the pink" the moon import 1984-2000 46%- jak dla mnie nie najlepsza. Bourbon ale zbyt duzo debiny, gorzkie migdaly, przyciezka przypominajaca podstawowe glenfiddich czy Glenlivet. nic nie moge znalezc w niej.

Springbank 11yo Cadenheads sherry 56.3% -przytloczony konkurencja ale z innych wieczorow z ta butelka moge napisac ze jest bardzo smaczny. Takie sherry z dodatkiem soli morskiej, nie przytlacza ciezkoscia i slodycza, a wszystko ma. Tyton z fajki, stary rzemien, wata cukrowa.

to tyle. znowu zapomnialem notesu ale chyba od polowy i tak na wiele by sie nie zdal.
wieczor udany, pozdrawiam Irka i ide nalac sobie Strathisli :)
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 11:35 pm   

oscarez napisał/a:
HP 18 yo OB -bardzo interesujaca whisky. czuc niestety ze rozcienczona, chcialoby sie CS bo zapowiada sie naprawde fajnie. Morska, lekko slona.


Normalnie mnie nie strasz z tym rozcieńczeniem. A kiedy flacha kupiona? Ostanio HP zrobili podobny numer co w Lap czyli w dotychczasowej cenie 18 jest teraz 15 a 18 dostała nowa lepszą cenę o jakieś 20 funciaków w górę. W każdym bądź razie dotychczas była to bardzo zacna łycha.

[ Dodano: Sro Kwi 29, 2009 11:40 pm ]
oscarez napisał/a:
Macallan 19yo Cadenheads -gwiazda poprzedniej degustacji. nic nie dodam. swietna whisky z beczki po sherry. Nie jest to Inchgower wspomniany ale polecam goraco.


Zdaje sie że mieliśmy go w Karpaczu rok temu i zebrał dość pochlebne recenzje - no ale w takim towarzystwie to chyba za gwiazdę nie powinien robić?
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
powermac 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: z beczki po sherry
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 206
Skąd: Rybna k. Krakowa
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 1:01 am   

Zestaw przedstawia sie nastepujaco:
1. Ardmore 24yo Cadenhead's
2. Ben Nevis 16yo Cadenhead's
3. Bruichladdich 15yo Cadenhead's
4. Macallan 19yo Cadenhead's
5. Springbank 11yo Cadenhead's
6. Strathisla 19yo Cadenhead's
7. Caol Ila 8yo BOW
8. Inchgower 25yo BOW
9. Aberlour 1995 Berry Bros and Rudd
10. Aberlour A'bunadh Batch no. 25
11. Glen Garioch 19yo Alambic Classique
12. HP 18yo OB
13. Mortlach "in the pink" The Moon Import

Tak to lecialo, a moje wrazenia sa nastepujace:
1. cudowna whisky o swiezym kwiatowym smaku i zapachu
2. aksamitny smak, polaczenie owocow i skory z mala domieszka sherry
3. taka sobie, da sie wypic ale bez fajerwerkow, slodka i lekko torfowa
4. bardzo przyzwoita whisky z beczki po sherry, smak sherry i kompotu z suszu
5. bardzo dobra, lekko goryczkowa z mocna nuta sherry
6. tez bardzo dobra, smak korzenny, przyprawy ale delikatne
7. generalnie wszystkiego za duzo i za bardzo agresywna, dym, torf, jodyna i cukierki, slodka
8. dla mnie niesamowita, smak beczki przesiaknietej sherry, korzenne przyprawy, jakies rodzynki i pewnie wiele innych pokladow, ktorych nie potrafie nazwac, jestem oczarowany
9. bardzo dobra, kremowy smak, owoce, wanilia
10. mimo zlej dla niej kolejnosci uwazam, ze to bardzo dobra whisky z beczki po sherry,o mocnym smaku sherry, korzeni i bakalii, batch 25 jest OK
11. wypasiona w zapach i smak megaowocowy, mam do niej sentyment, szkoda, ze sie konczy, bede za nia tesknic
12. tu za wiele nie pamietam, wiec sadze, ze da sie wypic ale bez hurrra!
13. dla mnie niedobra, oscarez wykryl tam nawet kiszone sledzie, o ile mnie pamiec nie myli.
No to tyle ze wspomnien, czas przygotowywac nastepne spotkanie :D
_________________
Pozdrawiam, Irek
http://pomaranczowastrefa.pl
Ostatnio zmieniony przez powermac Czw Kwi 30, 2009 8:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 6:37 am   

powermac napisał/a:
oscarez wykryl tam nawet kiszone sledzie


faktycznie :) to mi przypomniales. ale pozno bylo wiec moglem zapomniec ;)

David napisał/a:
Normalnie mnie nie strasz z tym rozcieńczeniem. A kiedy flacha kupiona? Ostanio HP zrobili podobny numer co w Lap czyli w dotychczasowej cenie 18 jest teraz 15 a 18 dostała nowa lepszą cenę o jakieś 20 funciaków w górę. W każdym bądź razie dotychczas była to bardzo zacna łycha.


moze to sprawka tego ze caly czas pilismy CSy ale takie mam wrazenie niestety. kupiona na poczatku roku w Sztokholmie w cenie ok 50 euro wiec nie najgorzej.
jako ciekawostka: stoi u nas w sklepie HP18 w starej szacie jeszcze. myslisz zeby kupic?

Jesli chodzi o Macallan to byl gwiazda poprzedniej degustacji :) tutaj niestety przegral zdecydowanie z Inchgower 25yo, ze strathisla, z Ben nevisem...ale i tak jest swietny :)

[ Dodano: Czw Kwi 30, 2009 6:38 am ]
powermac napisał/a:
No to tyle ze wspomnien, czas przygotowywac nastepne spotkanie


moze dasz sie namowic na tematyczne Islay ride ;)
 
 
powermac 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: z beczki po sherry
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 206
Skąd: Rybna k. Krakowa
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 8:44 am   

oscarez napisał/a:
moze dasz sie namowic na tematyczne Islay ride ;)


nie wiem stary, czy to wytrzymam, za dużo tego torfu i jodyny połączonych ze słodyczą... ale nie mówię NIE... :D
_________________
Pozdrawiam, Irek
http://pomaranczowastrefa.pl
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 9:27 am   

oscarez napisał/a:
jako ciekawostka: stoi u nas w sklepie HP18 w starej szacie jeszcze. myslisz zeby kupic?


a ile wołają?
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
oscarez 
Singlemalt Whisky Apostle
Pryncypiał BOW



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 1451
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 9:28 am   

najwyzej bedziesz pil Bruichladdich :mrgreen:

[ Dodano: Czw Kwi 30, 2009 9:29 am ]
David napisał/a:
a ile wołają?


wolaja duzo jak to w polsce. ponad 3oo zl. chyba 340 o ile pamietam. czy stare edycje sa na tyle "unikalne"??
 
 
powermac 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: z beczki po sherry
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 206
Skąd: Rybna k. Krakowa
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 11:37 pm   

Nie bede pil Bruichladdich, nie ma mowy, zastanawiam sie nad tematycznym CAMPBELTOWN... Springbank, Longrow, Haselburn, Glen Scotia... tez jest temat do rozwazan...
_________________
Pozdrawiam, Irek
http://pomaranczowastrefa.pl
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pon Maj 04, 2009 8:26 am   

powermac napisał/a:
Glen Scotia.



To sobie spokojnie daruj , choć podobno raz trzeba spróbować ale chyba lepiej kupic gdzies kieliszek niż całą butelkę. :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów