bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Highland Park 1977 Bicentenary - iluminacja:)
Autor Wiadomość
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Lip 25, 2009 9:56 pm   Highland Park 1977 Bicentenary - iluminacja:)

Witam!

Właśnie wróciliśmy z Domu Whisky w Jastrzębiej Górze. Na miejscu dał znać o sobie mój słaby charakter i nie potrafiłem odmówić sobie lampki Highland Park 1977 Bicentenary. Pewnie kilkoro z Was wie, że HP była kiedyś moją ulubioną destylarnią, ale ostatnie przygody min. z Gordon MacPhail 30yo jakoś ostudziły moją miłość do tej whisky... Ale jak się okazało obawy były płonne a ryzyko się opłaciło:) HP 1977 Bicentenary to jedna z najlepszych whisky jaką piłem. Stary dobry Highland Park chciało by się powiedzieć! Już aromat zapowiadał wiele dobrego ale smak... no po prostu nie pamiętam kiedy ostatnio przeżyłem coś takiego smakując whisky. R-E-W-E-L-A-C-J-A. Słodycz, dym, jakby leciusieńka wytrawność. Miód wrzosy, wiatr nad klifami, dym z ogniska, zapach zesłodowanego ziarna - aż się chciało gryżć i żuć! Wszystko przepięknie zbalansowane...klasyk.
Na zimno analizując pewnie możnaby podejrzewać, że dałem się ponieść atmosferze miejsca, sentymentom itd... pewnie tak, ale z drugiej strony próbowana równolegle HP 12 yo i Glengoyne 21 yo nie wzruszyły mnie aż tak bardzo.
Ciekawe swoją drogą czy HP 1977 Bicentenary jest jeszcze do kupienia?

Z innej beczki - pamiętają nas jeszcze w MAXie, Jakbyśmy chcieli urządzić spotkanie w Jastrzębiej i np. na 2 wieczory zamknąć się w Domu Whisky to ponoć nie będzie problemu... Ja tam zaczynam lobbować za :)

Coś zdjęcia się zepsuły podczas uploadowania... :(
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 11:26 am   

HP 1977 Bicentenary pojawiła się w czasach zamierzchłych, w roku 1998, niezwykle trudno o nią dzisiaj... Podobno jednak został wypuszczony re-release w 2008 roku. Zobaczymy, czy jest gdzieś dostępna poza Japonią ;) I w cenach poniżej 500usd ;)
Sam popadam coraz głębiej w uzależnienie od dobrych HP... :lol:

PS. DW na zdjęciach prezentuje się wielce zachęcająco :) Jeśli będzie kiedyś okazja spotkać się tam, a nawet bez szczególnej okazji, jestem za 8)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Pon Lip 27, 2009 12:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 11:31 am   

Właśnie zobaczyłem, że HP 1977 Bicentenary można spokojnie kupić w sklepie na stronie Highland Park. Za jedyne 250 funtów. Plus koszty przesyłki. :shock:

Swoją drogą re-release podobno wziął się z tego, że odnaleziono jakiś zapomniany transport tej whisky do Japonii - ponoć przeleżał parę lat nieruszony zupełnie!
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 4:14 pm   

To ja już rozumiem tego pełnego entuzjazmu SMSa :) A w jakich okolicznościach mnie on zastał... :)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 4:20 pm   

Przepraszam jeśli przeszkodziłem w czymś...istotnym! ;) Trochę dałem się ponieść emocjom!
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 4:50 pm   

Wojtek napisał/a:
Przepraszam jeśli przeszkodziłem w czymś...istotnym! ;) Trochę dałem się ponieść emocjom!

No przecież chwilę potem dałem Ci posłuchać czym byłem zajęty... ;-)
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lip 29, 2009 12:26 pm   

Wojtek napisał/a:
Właśnie zobaczyłem, że HP 1977 Bicentenary można spokojnie kupić w sklepie na stronie Highland Park. Za jedyne 250 funtów. Plus koszty przesyłki. :shock:

Swoją drogą re-release podobno wziął się z tego, że odnaleziono jakiś zapomniany transport tej whisky do Japonii - ponoć przeleżał parę lat nieruszony zupełnie!


Wojtku, a co powiesz na jakieś składkowe podejście pod HP?

BOW ma spotkanie weekendowe w Londynie, będzie okazja flaszkę/dwie nabyć ;) Może nie akurat tą wersję ze zdjęcia - ale jakiś rocznik typu '81 czy '91... 8)

Oczywiście inni także mile widziani w ramach "akcji HP" ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Lip 29, 2009 2:46 pm   

Kurcze, jak patrzę na to zdjęcie to nie mogę odmówić jakiejś małej składki:) Ale wiadomo - zależy od ceny. Jakie wersje wchodziłyby w grę?
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lip 29, 2009 3:13 pm   

Na razie myślę choćby o tej: "Highland Park 17 yo 1991/2009 (54.6%, Duncan Taylor, Rare Auld, cask #8089) Colour: pale gold. Nose: interesting, we’re somewhere between both 1990s here. Complex, fruity, grassy, smoky, honeyed, liquoricy HP. Hints of aniseed and bergamot. The most complex of them all so far. With water: superb! Beautiful oakiness and even more liquorice. Mouth (neat): excellent attack, much more complex once again. Soft fruits, spices, marzipan, orange blossom water, oranges, honey… Excellent. With water: complex, delicate and punchy at the same time. Beautiful notes of oriental pastries (that honeyness) and soft spices. Finish: medium long but beautifully liquoricy. Comments: one of these great 1991s, more complex than other ‘vintages’ or so it seems. Excellent value for money. SGP:532 - 90 points." (źródło: whiskyfun.com)
Koszt - 58pln/100ml.

BOW - 100
Maro - 100
Wojtek - 100
Pawcio - 100
PowerMac - 100
David - 100
RudeBoy - 100
KOMPLET
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Czw Wrz 17, 2009 6:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
maro 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 244
Skąd: Opole
Wysłany: Śro Lip 29, 2009 3:53 pm   

Chętnie dołączę
pozdrawiam
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Lip 29, 2009 4:26 pm   

Na seteczkę bym się skusił:)
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 9:39 pm   

me too
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
powermac 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: z beczki po sherry
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 206
Skąd: Rybna k. Krakowa
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 10:01 pm   

ja bym też reflektował, nawet 200...
_________________
Pozdrawiam, Irek
http://pomaranczowastrefa.pl
 
 
David 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Ardbeg Park
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 730
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pią Lip 31, 2009 10:59 am   

ja również, ma się rozumieć :wink:
_________________
Pozdrawiam
David
 
 
RudeBoy 
Singlemalt Whisky Combatant
Szczecin Fan



Ulubiona whisky: Szkocka ;-)
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 334
Skąd: War Zone
Wysłany: Pon Sie 03, 2009 10:23 pm   

Czemu ni 8)
_________________
Zdrav,
RudeBoy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów