bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Irlandia
Autor Wiadomość
KoDeR 
Singlemalt Whisky Follower
początkujący



Ulubiona whisky: żebym ja to wiedział
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 107
Skąd: KK,Bydg,Maynooth
  Wysłany: Sob Sty 23, 2010 8:58 pm   Irlandia

Hehe, dzisiaj w Dublinie pojawił się Mik_us. Fajnie sobie pogawędziliśmy, ale zanim się spotkaliśmy zdołał zostać uznanym specjalistą od Irlandzkiej Whiskey, dostał nawet z tej okazji niezły dyplom :D . Nawet bardziej mu smakowała od najlepszej szkockiej łychy, ale szczegóły, niech wyjawi on sam.
Wkrótce zapewne wyjawi wam więcej.
Łychy nie piliśmy niestety, za to pokazałem mu, jak wygląda rynek łychy w Irlandii. Fajnie było. hehe
_________________
Pozdrawiam, Andrzej.
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 3:37 pm   

Niestety zdjęcia mi się skasowały... Roztargniony byłem z niewyspania . Dzięki KoDeR za oprowadzenie po mieście. Tak, tak dostałem dyplom - zostałem wykwalifikowanym degustatorem irlandzkiej łychy :) ))
Zwiedzanie stolicy Irlandi zacząłem oczywiście od The Old Jameson Distillery i Guinness Storehouse. Wreszie miałem okazję spróbować irlandzką łychę. Nie rozpisując się za wiele degustacja w Jamesonie polegała na wyborze najlepszej na świecie łychy. W malutkich plastikowych kubeczkach (lekarstwa się w takimś czymś podaje w szpitalu) nalane były trzy dramy najlepszej łychy: szkockiej, amerykańskiej i irlandzkiej. Oczywiście nie był to blind tasting... wiadomo było co jest najlepsze przed spróbowaniem :) )
Dla pełnej jasności sytuacji... najlepsza łycha szkocka to był jasiu a amerykańska daniel...
Jak się można było spodziewać chłopaki nie dały radę i odpadli w przebiegach, jasiu był zbyt torfowy a daniel wyperfumowany :) )
To tak w skrócie... Wesoło było... a Jameson dobry był na rozgrzanie - strasznie zimno jest w Irlandi...
Później wybraliśmy się na spacer, w sklepach whisky nie było... Nawet Tesco w Polsce ma kilka różnych single maltów... a Irlandia sprzedaje tylko swoje wyroby.
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
KoDeR 
Singlemalt Whisky Follower
początkujący



Ulubiona whisky: żebym ja to wiedział
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 107
Skąd: KK,Bydg,Maynooth
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 4:01 pm   

hehe cienko ze Szkocką było, w zasadzie to uwidzieliśmy jedynie grant's i teacher's. Single malt tylko tutejszej produkcji były. Czasem można coś spotkać ze szkockich maltów, ale zazwyczaj coś na literkę G. Jest jeszcze jedyny chyba w Republice Irlandii sklep Celtic Whiskey, ale wybór i tak nie za duży a ceny chyba większe niż w Polsce.
Zapomniałem jeszcze Ci Mirku powiedzieć o "Brazen head", miejsce gdzie się spotkaliśmy to najstarszy pub w Dublinie.
Jak minął lot?
_________________
Pozdrawiam, Andrzej.
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 3:16 pm   

Dzięki lot minął dobrze, choć samolot dłużej stał na lotnisku niż leciał... Godzinne opóźnienie...

[ Dodano: Czw Sty 28, 2010 12:50 pm ]
Odzyskałem kilka zdjęć nie najlepszej jakości.
Guinness
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów