bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IX Spotkanie odbyło się...
Autor Wiadomość
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Nie Lis 13, 2005 1:53 pm   IX Spotkanie odbyło się...

Witam,

Mam najbliżej do domu, więc chyba do mnie należy rozpoczęcie wątku sprawozdaniowego :-)
Mimo pewnych trudności ze znalezieniem odpowiedniego lokum, Spotkanie odbyło się ostatecznie w gospodarstwie agroturystycznym Podkowa we wsi Modliszów, 5 km od Wałbrzycha. Mam wrażenie, że pod wieloma względami Podkowa okazała się strzałem w dziesiątkę.
W Spotkaniu wzięło udział łącznie 19 osób, zarówno weteranów naszych imprez (Wojciech, Pawcio), jak i nowych twarzy (Marta, Mirek, Leszek, Marek). Tych drugich raz jeszcze witamy w naszym gronie i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz.
Było co najmniej kilka osób, których obecności wyraźnie brakowało
Na stole pojawiły się:
Clynelish 1971, Glenturret 1980, Laphroaig 12yo, The Ileach (Lagavulin), oraz Bowmore 1995. Ta ostatnia to specjalna edycja, butelkowana dla BOW.pl, pierwsza whisky butelkowana specjalnie dla jakiegokolwiek polskiego dystrybutora.
Wydaje mi się, że wszyscy bawili się dobrze - zarówno podczas degustacji, jak i w ramach programu krajoznawczego (Skalne Miasto w czeskich Teplicach). Notki z degustacji spisywała - jak zwykle - Asia, i wkrótce ktoś nimi tutaj na pewno sypnie. Tylko do Gdyni musi z powrotem dotrzeć ;-)

Dziękuję wszystkim za udział i pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wojciech 
Singlemalt Whisky Crusader
Wojciech



Ulubiona whisky: Port Ellen
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 519
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Nie Lis 13, 2005 4:20 pm   

Witajcie,

Ja też już jestem w domu. Miałem troszkę dalej niż Rajmund :wink: ale niewiele.
Impreza jak zawsze udana. Wprawdzie kilku starszych i nowszych uczestników nie było, ale mam nadzieję, że na X Spotkaniu poprawią frekwencję. :D
Zestaw whisky tradycyjnie z przewagą Islay, ale moim zdaniem najlepsze były przedstawicielki Highlands. Liderem był Glenturret 21 years old 1980 51.7%, butelkowana przez Blackadder w serii Raw Cask.
Drugie miejsce to Clynelish Aged 32 Years, destylowana 4 marca 1971, butelkowana w listopadzie 2003, 54.2%, seria Premier Malts Single Cask.

Pozdrawiam
Wojciech
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 9:24 am   

Czołem !

My też mieliśmy troszkę dalej niż Rajmund, a nawet dalej niż Wojciech :) Podróż pośpiechem z Wrocławia przez Iławę do Gdyni to przeżycie nie mniejsze niż samo Spotkanie ;) A samo spotkanie - jak wiadomo, super. Miejsce na prawdę bardzo przyjemne.
Co do whisky to zgadzam się z Wojciechem - mi najbardziej także smakowałm Glenturret. The Ileach też całkiem. Tasting notes pojawią się w tygodniu (postaram się jak najszybciej), bo trochę z czasem krucho. Ale pojawią się na pewno !

Pozdrawiam !
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
LukaszR
Blendedwhisky Flagellant


Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 1
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 1:09 pm   

Czolem
Dzieki organizatorom imprezy! Uwazam ze bylo super (pomimo wszystko :wink: ). Jesli chodzi o whisky to bylem mile zaskoczony Laphroaig 12yo.

Pozdrawiam !
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
  Wysłany: Pon Lis 14, 2005 4:12 pm   jaka szkoda że już po!!!!!!!

Na wstępie wielkie dzięki dla organizatorów!!!!!Jak zwykle wszystko na medal, bardzo fajne lokum RajmOndzie :mrgreen:
Doskonałe whisky i tu uklon w stronę BoW .Można na was polegać!!!
Do moich faworytek należał Clynelish '71 choć Glen Turret od Blackaderra to też piękna whisky.Naprawdę bardzo ciekawie rozwijająca sie na języku :P :mrgreen:
Wielkie dzięki za możliwośc uczestniczenia w tak fajnej imprezie .Dziękuję wszystkim obecnym, bo to wszyscy są odpowiedzialni za tak niesamowitą atmosferę spotkań.
Jeszcze raz THX dla Pawła za transport na czas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 12:47 pm   

czekamy, czekamy na szerszą relację! :]
dzięki też Pawciu za miłe słowa. staraliśmy się tak skomponować spotkaniowy zestaw aby każdy znalazł w nim "coś dla siebie" - choć przewaga Islay faktycznie nie mogła podlegać dyskusji ;) czytając wszystkie widniejące powyżej (wstępne) oceny uczestników odnoszę wrażenie iż cel nadrzędny chyba udało się osiągnąć :) tym bardziej szkoda że tym razem nie mogliśmy uczestniczyć w imprezie i uciekła nam nie tylko sposobność spotkania z Wami, jak też ostatnia chyba szansa na ten Raw Cask od BA... :mrgreen: zaś co do pozostałych edycji to - póki co - są dostępne i jeśli ktoś życzyłby sobie - pomożemy w sprowadzeniu!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
ardbek 
Singlemalt Whisky Apprentice



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 10:21 pm   

Czołem!

no, właśnie...
ja w sprawie relacji.
Czy będzie jakaś dłuższa, wyczerpująca opowieść przesycona dymem i morską bryzą z Islay? :)
Taka relacja ze zdjęciami, jak dawniej? Może na whisky.pl?

Jestem tu pierwszy raz, więc wypada się przedstawić, choć Malt'ańczycy mnie znają dobrze :wink:
Mieszkam w Warszawie i mam na imię Arek.
Ardbek to mój nick jeszcze z grupy związanej z Rajmundową kompanią.

Fajną stronę tu macie, Panowie, fajną :)

Ale tę relację byście zapodali może jednak... stęskniłem się...
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Wto Gru 06, 2005 10:20 am   

Yo ! Kurcze, troszkę biję się w piersi - tasting notes miałem przepisać... Postaram się w najbliższych dniach... A co do relacji to też bym chetnie przeczytał... Łukasz pewnie też ;)
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
Krzysiu 
Singlemalt Whisky Apprentice


Dołączył: 21 Lis 2005
Posty: 21
Wysłany: Pią Gru 16, 2005 2:48 pm   

Kurza twarz, trzy tygodnie za późno znalazłem tę stronę. Z domu mam do Modliszowa raptem trzy rzuty beretem, w tym jeden pod górę. Z buta raptem dwie godziny spaceru ...
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 3:23 pm   

lista się kompletuje pomału a tymczasem - może w ramach przygotowań do kolejnego spotkania - jakieś wspomnieniowe notki degustacyjne by się odnalazły?
ot, dla zaostrzenia apetytu... ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wojtek 
Singlemalt Whisky Combatant
spirit in the shell



Ulubiona whisky: Captain Morgan
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 294
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Pon Maj 07, 2007 4:24 pm   

:oops:

szczerze mówiąć to one się nawet nie zagubiły... tylko ja się lenię z przepisaniem... ale bardzo postaram się w tym tygodniu to nadrobić!!
_________________
Poza tym uważam, ze należy pić Highland Park.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów