bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejny nowy...
Autor Wiadomość
Jass 
Singlemalt Whisky Apprentice



Ulubiona whisky: single malt :)
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 11:37 pm   Kolejny nowy...

Serdecznie wszystkich witam.

Wygląda na to, że przybył Wam kolejny smakosz, choć zupełnie jeszcze zielony. Spróbowałem już w swoim życiu parę różnych buteleczek, ale były to tylko whisky mieszane. Singe malt to właściwie tylko raz - Glenfiddich Special Reserve
12 Year Old i jeszcze zielonego johnny'ego . Nie zmienia to faktu, że jeszcze jako nastolatek próbując świadomie pierwszy raz whisky (a była to prawdopodobnie Grant's lub Teacher's), którą przywiózł wujek z Londynu, wiedziałem, że to jest TO! Smak whisky jest jedyny i Wam tego nie muszę uświadamiać.
Miło mi że można wejść do społeczności, której smakuje to samo co mi. Mam nadzieję że sporo się tu nauczę.

pozdrawiam
Jass
 
 
 
tommy 
Blendedwhisky Flagellant


Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 24, 2007 11:12 pm   

Witaj,
ja z mojej strony mogę polecić 2 butelki
- Balvenie 12YO double wood
- Balblair 16 YO
staram się nie wydać więcej niż 150 zł więc najlepsze zakupy za granicą.
 
 
Jass 
Singlemalt Whisky Apprentice



Ulubiona whisky: single malt :)
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 47
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sty 24, 2007 11:57 pm   

Dzięki, od jakiegoś czasu mam ochotę na spróbowanie czegoś spod znaku Balvenie i na pewno niedługo to zrobię.

Pozdrawiam
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 8:39 pm   

Witaj,

Tak, na pewno dobrze trafiłeś :) Pod znakiem Balvenie nie można źle trafić. Po prostu nie można i już (no, są nieliczne wyjątki ;-) ).
W sprawie "wiele się tu nauczę", to nie wiem czego konkretnie byś chciał się nauczyć, ale zadawaj śmiało pytania, a na pewno damy sobie jakoś radę ;-)
Ze swej strony polecam... absolutnie każdą whisky słodową. Nie każda będzie Ci smakować (bo nie każda jest dobra, naprawdę), ale każda poszerzy Twoje horyzonty i choćby tylko dlatego warto ich spróbować. A tych (nielicznych!) paskudnych warto spróbować choćby po to żeby nas ostrzec przed nimi ;-)

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
krystian 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Ardmore
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 191
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 2:02 am   

witaj,

Ja z przekonaniem polecę Ci Glenmorangie 10 oraz Caol Ila 12 yo.
Obydwie pyszne i u nas dostępne. Jedna i druga bardzo ciepłe i dobrze zbudowane jak na swój wiek. Zasadnicza róznica między nimi jest taka, że gdy spróbowałem Glenmorangie 10 wywarła Ona na mnie wrażenie grzecznej i łagodnej, bardzo smacznej Whisky po prostu, zaś gdy posmakowałem Caol Ila 12 poczułem, że zaczyna się tu jakaś nowa, konkretna przygoda..

pozdrawiam
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 8:41 am   

krystian napisał/a:
zaś gdy posmakowałem Caol Ila 12 poczułem, że zaczyna się tu jakaś nowa, konkretna przygoda..

pozdrawiam



Oj zaczyna , zaczyna witamy w świecie Islay. :mrgreen: :mrgreen: czeka cie jeszcze mnóstwo niespodzianek. :!: :!: :!:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 10:11 am   

No tak, uderz w Caol Ilę, a Pawcio się odezwie... ;-)

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 11:35 pm   

Jass napisał/a:
Dzięki, od jakiegoś czasu mam ochotę na spróbowanie czegoś spod znaku Balvenie i na pewno niedługo to zrobię.

Witam serdecznie i od razu pozwolę sobie polecić Balvenie... Islay Cask. To zdecydowanie whisky nieprzeciętna! I gdzieś nawet ostatnio mignęła mi w ofercie... Balblair 16yo również jest bardzo dobrą sugestią. Tak z uwagi na gwarantowaną jakość, jak i przystępną cenę :)

krystian napisał/a:
Ja z przekonaniem polecę Ci Glenmorangie 10 oraz Caol Ila 12 yo.

Czy ktoś miał sposobność degustować równolegle C.I. Hidden Malts 12-15-18yo? Jak to z nimi jest?... Mamy na forum głosy zarówno za 12- jak i 18-letnią wersją :)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 11:47 pm   

O tak, Balvenie IslayCask jest zjawiskowa.

A co do Caol Ila, to gdzieś już o tym pisałem na pewno. Dobrych parę lat temu miałem niekłamaną przyjemność degustacji trzech "nowych" wersji Caol Ila (12yo, CS i 18yo) oraz starej Caol Ila 15yo Flora & Fauna. Rzecz miała miejsce w mieszkaniu Fiony Murdoch w Dufftown, a trzy "nowe" Caol Ile pochodziły z pierwszej partii tychże, jaka dotarła do The Whisky Shop w Dufftown, w związku z czym i dla Fiony, i dla mnie były to zupełnie nowe doznania. Stara CI 15yo F&F robiła za materiał porównawczy. Obydwojgu wyszlo nam, że nie ma czego porównywać. Wiem, że Pawcio się nie zgodzi, ale tej głębi, złożoności i delikatności, co w 15yo F&F, darmo szukać w nowych wersjach Caol Ila. Całość zjechała na południe, w stronę profilu Lagavulin, Ardbeg i Laphroaig, tracąc całą niesamowitą siłę uderzenia delikatnego, acz potężnego, tak charakterystycznego dla starej dobrej Caol Ila...

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
krystian 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Ardmore
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 191
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 12:04 am   

..porównam C.I. 12yo z C.I. 18yo z C.I. 18 Old Malt Cask:5632 d. XI-84 b.XII-02 Sherryfinish.
Porównam jutro i wrażenia opiszę - dziś już szkoda bo coś mi sie wydaje, że jestem zbyt zmęczony
nie mówiąc o moich kubkach smakowych ;)

p.s.
A dlaczego właściwie "Hidden Malt" - co to oznacza?

pozdrawiam > krystian
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 9:32 am   

Wiktor napisał/a:
Jass napisał/a:
Dzięki, od jakiegoś czasu mam ochotę na spróbowanie czegoś spod znaku Balvenie i na pewno niedługo to zrobię.

Witam serdecznie i od razu pozwolę sobie polecić Balvenie... Islay Cask. To zdecydowanie whisky nieprzeciętna! I gdzieś nawet ostatnio mignęła mi w ofercie... Balblair 16yo również jest bardzo dobrą sugestią. Tak z uwagi na gwarantowaną jakość, jak i przystępną cenę :)

krystian napisał/a:
Ja z przekonaniem polecę Ci Glenmorangie 10 oraz Caol Ila 12 yo.

Czy ktoś miał sposobność degustować równolegle C.I. Hidden Malts 12-15-18yo? Jak to z nimi jest?... Mamy na forum głosy zarówno za 12- jak i 18-letnią wersją :)



15 YO piłem tylko Flora & Fauna tzw stara wersja , Rajmiund ma do niej duży sentyment ale mimo kilku podejść nie uważam jej za coś wyjątkowego.
18 YO jest IMO whisky ciekawszą.
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 9:51 am   

krystian napisał/a:
A dlaczego właściwie "Hidden Malt" - co to oznacza?


Jest to nazwa serii lansowanej przez Diageo. Pełne wyjaśnienie tutaj:
http://www.winemag.co.za/...page.asp?in=428

Prowdziwi fani CI powinni w krótkim czasie zainteresować się tymi oto edycjami:
http://www.whiskyworld.de...stnr=C100-0042/
http://www.whiskyworld.de...tnr=C100-0071/#
Czekamy na oceny :)

A tutaj - podobno - "the best CI ever" ;) :
http://cgi.ebay.de/1979-C...1QQcmdZViewItem
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
krystian 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Ardmore
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 191
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 9:03 pm   

C.I. 12yo vs C.I. 18yo

Caol Ila 12 yo w barwie gdzieś o pół tonu jaśniejsza, w powonieniu jak i w smaku dość płaska, bardziej torfowa, apteczna, wytrawna a nawet ostra w porównaniu do swej starszej kolerzanki osiemnastki, która to jest łagodniejsza i słodsza, zapach dymu jakby częściowo w Niej ustąpił a uwyraźniły się zdecydowanie nuty owocowe.
..na tym zestawieniu zakończę ponieważ C.I. 18 Old Malt Cask: 5632 d. XI-84 b. XII-02 Sherryfinish pozostało mi tylko 0,01 objętości a zdecydowałem porównać Ją z C.I. 1984, 17 yo D. Laing's Old Malt Cask, oak cask, 50%, która pojawiła się właśnie na horyzoncie ;)

pozdrawiam > krystian
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów