bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o Macallan 14 yo
Autor Wiadomość
Gatz 
Blendedwhisky Flagellant


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 3
Wysłany: Wto Lut 28, 2006 10:39 pm   Pytanie o Macallan 14 yo

zamawiam od czasu do czasu cos od Fiony z Dufftown. Ostanio niestety nie bezposredni od niej tylko jej sukcesorki. Jeszcze jej nie poznałem ,nie moe oceniac ale z kontakt z Fona mi odpowiadał ze względu na bozsposredniosci i bezpretensjonalnosc ale ad rem...zamawiałem macallana 14 yo..i takiż otrzymałem ale jednak inny.. w innej butelce z szyldem' cadenhead's scotch whisky" Authentic Collection Cask Strenght destylowany w macallam-Glenlivet ,potwór 58,4 % Nie ma go w przewodniku M.Jacksona gdzie w ogóle nie ma nic z Cadenheads. Brak mi logo Macallana Czy zmienił się szyld i etykieta? Brak not degustacyjnych równiez na stronie www.whisky.pl. Czy coś o nim wiecie?
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Lut 28, 2006 10:53 pm   

Na początek zapytałbym skąd pomysł żeby zamawiać Macallana właśnie w takim wieku? W ofercie oficjalnej Macallan takiej wersji nie ma. Tak więc, jeśli zamówienie było na Macallan 14yo, dostałeś to, co było akurat dostępne, czyli wersję butelkowaną przez Cadenhead, dystrybutora niezależnego. Takich butelek mogło być, powiedzmy, najwyżej 500 (jeśli beczka po sherry), więc trudno będzie znaleźć kogoś, kto akurat tej wersji próbował. No i M. Jackson też raczej jej nie opisze, bo zwyczajnie nie ma na to miejsca w swojej książce. Wersji niezależnych ukazują się setki. Na etykiecie nie będzie ani logo destylarni, ani sama etykieta nie będzie ta z wersji oficjalnych, bo Cadenhead nie ma prawa do ich użytkowania.
Proponuję odkorkować, spróbować i podzielić się z nami wrażeniami z degustacji.

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lut 28, 2006 11:42 pm   

Kolega Gatz z całą pewnością chciał zamówić 14-letnią wersję BOW! ;) A tutaj takie nieprzyjemne rozczarowanie... ;) Muszę wyjaśnić przeto, iż nasze bottlingi są (jak na razie) niedostępne nigdzie poza słowiańską ojczyzną :D
Swoją drogą ciekaw jestem tej zakupionej wersji. Cadenheads już tyle razy rozczarował, że niemal zupełnie się do nich zniechęciliśmy... Wkrótce jednak trafi w nasze ręce jeden z ich ostatnich wypustów - w postaci 16-letniej Bruichladdich (CS, rzecz jasna). Jeśli i tym razem popsują dobrą whisky, niech będą przeklęci na wieki! :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Mar 01, 2006 8:31 pm   

A to ciekawe, co piszesz, Wiktorze. Jeśli chodzi o Cadenhead, to ja osobiście rozczarowany byłem chyba tylko raz, ale za to tragicznie. Była to jakaś stara Banff. Nie pamiętam szczegółów, ale dobrze ponad 30yo. Miałem wrażenie, że ścieram językiem dwumiesięczny kurz z mebli ;-) Poza tym, buteleczki z Cadenhead były co najmniej dobre, jeśli nie pyszne ;-) Szczególnie w pamięć zapadła mi pewna mieszana Islay Malt 9yo...

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 4:01 pm   

Rajmundzie, będzie okazja się o tym przkonać na Spotkaniu. Mamy na stanie kilka edycji od Cadenheads, możesz poddać je wnikliwej weryfikacji :D
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów