bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Początkujący raz jeszcze...
Autor Wiadomość
krystian 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Ardmore
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 191
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 11:12 pm   

Witam na forum!

Zdarzyło się, że do zamówienia z Royal Mile Whiskies dodano magazyn "SCOTTISH FIELD", wydanie grudniowe w którym to opublikowano sprawozdanie z imprezy Scottish Field Whisky Challenge gdzie dziewięciu koneserów wytypowało najsmaczniejsze spośród popularnych Whisky słodowych oraz mieszanych, w trzech kategoriach cenowych. Stało sie faktem, że Pan Charles Maclean nominował do wyróżnienia między innymi Johny Walker'a Black Label...
Zdaję sobie sprawę z niskiej wartości tego magazynu, oraz komercyjnego charakteru owej imprezy mającej na celu prawdopodobnie zareklamownie czytelnikom wybranych produktów przedewszystkiem.

O co w tym chodzi? Czy tak wygląda komercyjna strona medalu? Ciekaw jestem Waszej opinii na ten temat a przy okazji ciekawe czy zgadzacie się z wyróżnieniami które zostały przyznane? Co wg. Was z wymienionych butelek zasługuje na wyróżnienie i warto spróbować?

Czy ktoś z Was miał okazję próbować SMOKEHEAD?
-Mimo że z Islay, cokolwiek piszą na jej temat to etykieta po prostu odstrasza...

p.s.
Relację z imprezy zeskanowałem do pdf'a i zamieściłem do pobraniana:

http://visualmania.pl/SFWC2.pdf

pozdrawiam, krystian
Ostatnio zmieniony przez krystian Wto Mar 13, 2007 11:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ElBocheno 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Dark Whisky ;p
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 156
Skąd: WD
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 1:35 pm   

Smokehead'a na oczy nawet nie widziałem, nie mówiąc o próbowaniu. Chociaż nawet gdybym miał w zasięgu ręki to nie wiem czy by mi odwagi starczyło...
Etykieta mnie rozwaliła :lol:
Ale nie tylko ten jasiek, w ogóle typy ciekawe dali...
_________________
Pozdrawiam,
El "You're talking to me?" Bocheno
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 6:54 pm   

Ja widziałem parę dni temu w sklepie z whisky w Oban. Jakoś odrzuciła mnie etykieta, fakt, że to no-name, i że producent tak bardzo głośno krzyczy o torfie. Jak ktoś nie ma nic do zaoferowania, to odwołuje się do tego niby-absolutnego kryterium. Nie każda torfowa whisky koniecznie jest dobra, prawda Wojciechu? ;)
Przerzuciłem szybciutko różne fora, na których dyskutuje się o Smokehead i zdania są tam podzielone. Niektórzy mówią (powołując się na "pewne informacje"), że to młoda Lagavulin, inni, że to Ardbeg. Royal Mile Whiskies mówi o charakterze z południowego wybrzeża Islay, więc te dwie wchodzą w grę. Plus ewentualnie Laphroaig. Ja bym jednak nie dał się tak szybko fachowcom od marketingu...

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
koszal
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: brak doświadczenia;)
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 1:03 pm   

witam wszystkich.

swoja przygode z whisky zaczalem piec butelek temu.
pierwszą która wpadła mi do rąk była oczywiście Red Label - i to jej smak zachęcił mnie do szukania nowych trunków z tego gatunku.
Następnie spotkałem się z Ballantine's, Old Smuggler oraz JDanielsem.
Mając za soba te doswiadczenia dochodze do wniosku ze RL jest nagorsza whisky z tych ktore piłem, natomiast Old Smuggler zostawil najbardziej pozytywne wrazenia;)

poszukuje odpowiedzi na pytanie jakie sa dobre whiskey, przy whisky w przedziale cenowym jak wyzej?

Zastanawiam się nad Famous Grouse oraz Jamesonem, ale to tylko z powodu dobrej reklamy tych trunkow;)


ps. nie moge sie zgodzic z opinia wypowiedziana w tym temacie, ze mozna byc za mlodym na whisky (bedac pelnoletnim rzecz jasna... ;) . sam mam 19 lat i whisky jest jedynym alkoholem ktory mi smakuje. smakuje - nie 'mniej odtraca'! :]


pozdr.
 
 
parominius 
Singlemalt Whisky Combatant



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 413
Skąd: czarnków
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 4:05 pm   

koszal napisał/a:
poszukuje odpowiedzi na pytanie jakie sa dobre whiskey, przy whisky w przedziale cenowym jak wyzej?

Jest ich troszeczke koszal...ta sama cena a masz 100ml prawdziwej uisqe beatha 8)
No dobrze,starczy tych wstrętnych blendów koszal...badz facet i chwyć Szkocką whisky słodową.Wpierw przeczytaj od dechy do dechy to co do zaoferowania ma www.BOW.pl w kwesti wiedzy a potem uderzaj w butelki...
Jak już wiesz(a może i nie)na tym forum można zaopatrzyć się w buteleczki lub butelki(w zależności jaką flotą dysponujesz :twisted: )whisky słodowej...prawdziwej,pachnącej słodem,torfem,morzem,owocami,trawą,ziołami,ziemią.... :wink:
I wylej te ochydne siki do zlewu...albo do lampki naftowej.....
Pozdrawiam serdecznie :D
_________________
"Maturacja" whisky,czyli po naszemu "dojrzewanie"o ironio wnosi do niej młodzieńcze błyski,energę,zadziornosć, lub też dziewczęcą łagodność,ułożenie,dobre wychowanie,kwiecistość,flirtowanie z Lolitą...
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 4:13 pm   

koszal napisał/a:
poszukuje odpowiedzi na pytanie jakie sa dobre whiskey, przy whisky w przedziale cenowym jak wyzej?

Zamiast poszukiwać blendów nie lepiej się zastanowic nad spróbowaniem czegoś co z całą pewnościa można nazwać whisky ,
Owszem za cenę 100ml -350mlsingle malta można się ''rozkoszować ''całą 700ml butlą blenda tylko po co ?

koszal napisał/a:
Red Label - i to jej smak zachęcił mnie do szukania nowych trunków z tego gatunku.

Zapewniam że przy nawet najgorszym single malcie Red Label to jest ''coś'' co nawet nie wiem jak nazwać w każdym razie jest to pozbawione smaku .
Jeżeli zależy Ci na smaku pomyśl raczej nad zakupem single malta właśnie, zamiast np dwóch butelek blendów możesz spróbować np Glenfiddich 12 w Makro kosztuje około 100 zł podobnie Glen Garioch 8yo czy Auchentoshan select lub 10 oraz Old Pulteney
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 4:31 pm   

Glen Grant no age grasuje po hipermarketach za jakieś 60 zł, czyli chyba mniej więcej w cenie JWRL. Nie żebym chciał piać z zachwytu nad Glen Grantem, ale to chyba jedak lepsza opcja. Bo jeśli chcesz szukać lepszych blendów, to wpadasz w zupełnie odleciany przedział cenowy. Johnnie Walker Gold/Green/Blue Label kosztują co najmniej tyle, ile przyzwoite malty. Podobnie Chivas Regal 18yo/21yo, czy Dimple 15yo.

Daj znać na co się zdecydowałeś i jakie wykonujesz następne kroki w odkrywaniu whisky.

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
koszal
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: brak doświadczenia;)
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 6:17 pm   

chyba zapomnialem przedstawic swojej sytuacji

jestem maturzystą prosperujacym na studia dzienne. zyski w ciagu roku szkolnego mam ...uczniowskie;)
alkohol pije tylko w celach towarzyskich. problem jest w tym ze przez moje gardło z alkoholi majacych ponad 6%alk. w sobie, z trudem przechodzi wodka, szampan, czy wino (obojetne jakiej jakosci te trunki pije) - a picie czegokolwiek przy akompaniamencie grymasow twarzy mnie nei kreci za bardzo.
szukajac wyjscia z nieustannego picia piwa, siegnąłem po whisky. ku mojemu zaskoczeniu probujac ją drugi raz (wtedy trafilem na ballentinesa) nei dosc ze przeszla mi ona przez gardlo to w dodatku mi nawet zasmakowala:) i teraz co impreze probuje sie zlozyc z qmplem o podobnych upodobaniach na szkocką.

patzrac w przyszlosc, podoba mi sie pomysl kupowania setek lepszych mark, majac wieksze mozliwosci finansowe i bedac ...dojrzalszym jednak. sadze ze to jest dosc prawdopodobne - przynjamniej przewiduje ze sprobuje sie w to bawic - gdyz mi whisky - nawet mimo tego ze najgorszej jakosci, po prostu smakuje;)


dzieki za rady:)
poki co, jesli przekonam kumpla (co nei powinno byc chyba trudne), pojde za rada Rajmunda, do czego przekonalo mnie "60" przy "zł":]

za tydzien przekonam sie czy mam `smak` potrafiac wyroznic single malt nad sikami;]


pozdrawiam:)



edyta: aa! w alkoholach swiata nie ma granta? czy to jest rzadko spotykana marka? mieszkam w łodzi wiec pewnie znajde, ale jesli to to jest malo dostepne, bede musial szukac poleconej butelki w wiekszych skladach alko;))
 
 
ukaszu 
Singlemalt Whisky Combatant
uisge beatha



Ulubiona whisky: dymkurzsmród
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 425
Skąd: głgw
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 6:56 pm   

1. to nie jest single malt tylko blended
2. nie ma bo tam sa trunki lepsze, od granta mozesz zaczac. nastepnie piac w gore cenowo i odkrywczo z uisge

przeczytaj na bow.pl dzial wiedza a zycie stanie sie prostsze ; ) to taka rade nie wiele starszego towarzysza uiskowego

tak dumam
w regulaminie forum powinno byc na wstepie przeczytanie/zapoznanie z dzialem wiedza jak przepisy bhp by moc dalej funkcjonowac ; )
Ostatnio zmieniony przez ukaszu Pią Lut 29, 2008 6:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mistu 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 541
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 6:56 pm   

Na brak kasy najlepsze Wiktorskie samplasy :D
Witam koszal na naszym forum, podobnie jak ty kupywałem blendy, duzooo blendów, wypiłem ich sporo, roznych, róznistych, szkockie, irlandzkie, burbony, wstyd sie przyznac ale i kanadyjskie sie pojawiały(blee). Spróbowałem raz single malt(ok to był Ardbeg :mrgreen: ) i zapomnialem o nich. To nie ten smak. Nie ta satysfakcja. Po kazdym łyku single malt wiesz czemu to tyle kosztuje. Proponuje poki co pojsc w jakosc nie ilosc, zamiast 0,7 pokusic sie na buteleczki Wiktora np 100ml. Cenowo przedstawia sie to milutko a ile radosci daje :D
_________________
Mistu
Rzeczywistość to iluzja wywołana brakiem alkoholu
 
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 7:17 pm   

ukaszu napisał/a:
to nie jest single malt tylko blended

Co ukaszu miałeś na mysli ?
Jeżeli Glen Granta to to jest single na butelce istnieje jeszcze nieco mylacy napis Pure :wink:
 
 
 
ukaszu 
Singlemalt Whisky Combatant
uisge beatha



Ulubiona whisky: dymkurzsmród
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 425
Skąd: głgw
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 8:26 pm   

a to sorki ; )
_________________
slainte !
 
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 11:46 pm   

koszal napisał/a:
czy to jest rzadko spotykana marka

Większych problemów ze znalezieniem nie powinno być ,
Musisz jednak szukać w super-,hiper-,marketach natomiast sklepy tylko z alkoholem ?
tam raczej Glen Granta nie znajdziesz ,
Jezeli już będziesz w super lub hiper możesz jeszcze spotkać coś takiego jak Pure Malt -na coś takiego jeżeli cenowo będzie Ci odpowiadać też się możesz załapać lecz tu istnieje większe niebezpieczeństwo porazki niż w przypadku single malt ,chociaż smakiem i tak pewnie przebije blendy które próbowałeś :wink:
Ostatnio zmieniony przez windham hell Sob Mar 01, 2008 4:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mistu 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 541
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 11:48 pm   

Pure to jednak mniejsza zabawa chociaz bywaja fajne :D
_________________
Mistu
Rzeczywistość to iluzja wywołana brakiem alkoholu
 
 
 
koszal
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: brak doświadczenia;)
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 11:16 pm   

zobacze co znajde, dam znac - ale bedzie to malt - powtarzajace sie slowo "siki" i "zlewki" w Waszych odpowiedizach przekonały mnie :mrgreen:

a co to znaczy "no age"?
bo chyba nie rosyjska ruletka wiekowa?:P
Ostatnio zmieniony przez koszal Sob Mar 01, 2008 11:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów