bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY:)
Autor Wiadomość
wawmarta 
Blendedwhisky Flagellant


Dołączyła: 27 Paź 2008
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 7:37 pm   POMOCY:)

mam prośbe czy posiada ktoś może jakieś dobre materiały na temat produkcji whisky, raczej dokladne ponieważ mam do zrobienia projekt właśnie o produkcji i mam problem ze znalezieniem czegokolwiek bardziej dokładnego:( z góry dzięki za każdy odzew:D
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 7:48 pm   

Poznań :) jesteś u źródła...
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
ukaszu 
Singlemalt Whisky Combatant
uisge beatha



Ulubiona whisky: dymkurzsmród
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 425
Skąd: głgw
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 7:59 pm   

http://bestofwhisky.pl/wiedza/
a uściślając
http://bestofwhisky.pl/wi...32f055d56709e18

dokładniej, lepiej a po prostu zrozumiale i na temat to już chyba nie można
że Ci się nie chciało na stronę główna zerknąć ...
proszę zaznaczyć w pracy skąd pochodzą materiały i już dziękować Rajmundowi ;)
_________________
slainte !
 
 
 
wawmarta 
Blendedwhisky Flagellant


Dołączyła: 27 Paź 2008
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 8:03 pm   

dzięki bardzo :D lekkie przeoczenie... :oops: ale właśnie kolejny problem w bibliografii bo musze jakas literature podac wiec jezeli ktos ma jakies tytuly bede bardzo wdzieczna:)
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 8:05 pm   

www.whisky.pl
tam Rajmund recenzuje kilka dostępnych na naszym rynku pozycji
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 10:00 pm   

wawmarta napisał/a:
dzięki bardzo :D lekkie przeoczenie... :oops: ale właśnie kolejny problem w bibliografii bo musze jakas literature podac wiec jezeli ktos ma jakies tytuly bede bardzo wdzieczna:)

Najświeższa rzecz na polskim rynku to Helen Arthur "Zostań koneserem whisky. Przewodnik po światowych markach whisky". Wydawnictwo MWK, Warszawa 2008.
 
 
 
wawmarta 
Blendedwhisky Flagellant


Dołączyła: 27 Paź 2008
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 10:13 pm   

dzieki :D
 
 
Mistu 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 541
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 4:05 pm   

Rajmundzie pytanie skierowane głownie do Ciebie bo wiem, że w tym siedzisz, co mozesz polecic wartościowego do czytania(przekład wyłącznie na polski) o single maltach. Polecana pozycja jest ogółem o whisky, a mnie interesuje rozwój destylarni, również procesy produkcyjne, opis single maltów, dokładny opis owych destylarni z opisem ich wyrobów, coś co pozwoli poszerzyć wiedzę takim jak my, fanom whisky. Jest cos takiego na polskim rynku? :D
_________________
Mistu
Rzeczywistość to iluzja wywołana brakiem alkoholu
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 5:17 pm   

Ja myślę, że to pytanie do wszystkich. Nie miałem w ręku ostatniej książki Mazgaja, więc nie wiem. Poza tym, te wszystkie książki są bardzo do siebie podobne - każda z nich pokrótce opisuje historię, proces produkcji, a potem destylarnie i ich wyroby - jedna po drugiej. Kwestia tylko, tak naprawdę, którego autora lepiej się czyta, a którego gorzej. Wydaje mi się, że najlepiej z tematem poradził sobie (z książek dostępnych w Polsce i po polsku) Charles MacLean w swojej "Whisky malt". Wspominana tutaj przez kogoś "Wielka księga whisky" ma swoje wady. Chociażby to, że została napisana przez Francuza, przez pryzmat rynku francuskiego (stąd peany pod adresem popularnej tam Label 5), a potem przetłumaczona z francuskiego (a nie angielskiego, co ma swoje konsekwencje) na polski. Tłumaczona przeze mnie "Zostań koneserem" Helen Arthur czasem mnie dołowała infantylnością spojrzenia autorki. Bywało, że miałem wrażenie, że albo sama nie wie o czym mówi, albo pisze naprędce, bo ktoś (wydawca) chce zrobić serię wydawniczą i musi ją wydać już-zaraz. I takie tam. Najlepiej jest czytać wszystko, co wpadnie Ci w ręce.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Mistu 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 541
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 6:10 pm   

Rajmundzie dzieki wielkie za podpowiedz. Ja mam zgloła inną propozycję, abyś to ty pokusił sie o wydanie takiej książki. Wiedzę masz, popyt jest, było by to zdecydowanie bardziej rzetelne i naocznie przedstawione przez osobę, która nie tylko w tym siedzi ale od wielu lat pasjonuje się single maltami. Napewno też słyszałeś, że bardzo dobrze czyta się zarówno whisky.pl jak i dział wiedza na BOW, co sam potwierdzam. Dajmy zatem odpocząć lakonicznej Helen Arthur a zacznijmy czytać Rajmunda :D Gorąco zachęcam.
_________________
Mistu
Rzeczywistość to iluzja wywołana brakiem alkoholu
 
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 6:31 pm   

Rajmund napisał/a:
Wspominana tutaj przez kogoś "Wielka księga whisky" ma swoje wady


Kupiłem ją ze względu na poniższe "Absolutnie tak." :) i nie żałuję


"Czy polecam lekturę "Wielkiej księgi whisky"? Absolutnie tak. Przy wszystkich zastrzeżeniach, jest to cišgle najbardziej obszerne Ÿródło wiedzy na temat uisge beatha, jedyna publikacja tak obszernie omawiajšca whisky japońskš, czy choćby prezentujšca tak wiele wizualnie, w postaci zdjęć. Faktem pozostaje, że podczas jej czytania należy zastosować filtr przeciwfrancuski oraz antyblendowy, ale to nie umniejsza jej edukacyjnej roli. WyraŸnie brakuje na polskim rynku wydawniczym œwieżego powiewu..."
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 6:57 pm   

Mistu napisał/a:
Rajmundzie dzieki wielkie za podpowiedz. Ja mam zgloła inną propozycję, abyś to ty pokusił sie o wydanie takiej książki. Wiedzę masz, popyt jest, było by to zdecydowanie bardziej rzetelne i naocznie przedstawione przez osobę, która nie tylko w tym siedzi ale od wielu lat pasjonuje się single maltami. Napewno też słyszałeś, że bardzo dobrze czyta się zarówno whisky.pl jak i dział wiedza na BOW, co sam potwierdzam. Dajmy zatem odpocząć lakonicznej Helen Arthur a zacznijmy czytać Rajmunda :D Gorąco zachęcam.

Przyjdzie i na to czas ;-)

[ Dodano: Wto 18 Lis, 2008 6:59 pm ]
mik_us napisał/a:
Kupiłem ją ze względu na poniższe "Absolutnie tak." i nie żałuję


"Czy polecam lekturę "Wielkiej księgi whisky"? Absolutnie tak. Przy wszystkich zastrzeżeniach, jest to ciągle najbardziej obszerne źródło wiedzy na temat uisge beatha (...)

Zwróć uwagę, że to było pisane dobrych parę lat temu (osiem?). Od tamtej pory wiele się zmieniło - zarówno w świecie whisky, jak i w moim nań patrzeniu. Na owe czasy była to chyba najlepsza publikacja. W tej chwili bym się zastanowił. Ale skoro Ci pasuje, to nie widzę problemu :-)
 
 
 
ukaszu 
Singlemalt Whisky Combatant
uisge beatha



Ulubiona whisky: dymkurzsmród
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 425
Skąd: głgw
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 7:11 pm   

Miałem w rekąch książkę Charles MacLean'a |dziękuję Czarku| jak i Michael Jackson'a i wygrywa Charles.
Jednakże trzeba zaznaczyć iż Michael to miłośnik piwa a następnie dopiero whisky.
Mimo wszystko warto czytać wszystko
_________________
slainte !
 
 
 
mik_us 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: Kilka na A i na B ;)
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 629
Skąd: Stolica Złotych Gór
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 7:21 pm   

Rajmund napisał/a:

Zwróć uwagę, że to było pisane dobrych parę lat temu (osiem?). Od tamtej pory wiele się zmieniło - zarówno w świecie whisky, jak i w moim nań patrzeniu.


Być i może :) nie wiem co będzie za kolejnych 8 lat, na razie mi pasuje ;)
_________________
Pozdrawiam
mik_us
http://whisky-blog.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów